Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Satelit FIE – Golden foil in Zagreb

V ZÁHREBE SA KONAL JEDEN Z NAJSILNEJŠÍCH SATELITNÝCH TURNAJOV FIE VO FLEURETE. ZÚČASTNILO SA HO 131 PRETEKÁROV Z 26 KRAJÍN SVETA. O SILU TURNAJA SA POSTARALI POČETNÉ DRUŽSTVÁ Z TALIANSKA, POĽSKA, MAĎARSKA, VEĽKEJ BRITÁNIE ALE NECHÝBALI ANI ŠERMIARI ZO SPOJENÝCH ŠTÁTOV AMERICKÝCH, FRANCÚZSKA AKO AJ BRONZOVÝ MEDAJLISTA OLYMPIJSKÝCH HIER V TOKIU ČECH ALEXANDER CHOUPENITCH.

Zo Slovenska sa turnaja zúčastnila kompletná juniorská reprezentácia. Trojici Leopold Kuchta, Árpád Fazekas a Bendegúz György darilo a postúpili medzi najlepších 64 pretekárov. Tri zásahy chýbali k postupu do eliminácie Ákosovi Pirkovi, ktorý v úvodnej skupine v silnej skupine vyhral 2 zápasy a prehral 4 zápasy napokon skončil na 106 mieste. Najmenej sa darilo nášmu najstaršiemu pretekárovi poslednoročnému juniorovi Zoltánovi Sármányovi, ktorí len nedávno vyhral Seniorské Majstrovstvá Slovenska 2021. V skupine vyhral len 1 zápas a skončil na nepostupovom 111. mieste.

Do priamej eliminácie postupovali Lepold Kuchta zo 4 víťazstvami a 2 prehrami, Árpád Fazekas z 3 víťazstvami a 3 prehrami a Bendegúz György z 2 víťazstvami a 4 prehrami. Leopold Kuchta v zápase o postup medzi 64 najlepších porazil Wonga /HKG/ 15:13, Árpád Fazekas Mondiho z Talianska 15:9 a Bendegúz György postupoval bez boja (súper zápas vzdal kvôli zraneniu). V zápasoch o postup medzi najlepších 32 Leo Kuchta podľahol Francúzovi Mairemu 9:15, Árpád Fazekas hladko prehral (5:15) s Gruzíncom Gaganidzem a Bendegúz György Rakušanovi Etteltovi 3:15.

Víťazom turnaja sa stal Daniel Dósa /HUN/, 2. miesto Petar Files /CRO/ 3. miesto Alexander Choupenitch /CZE/ a Sies Michal /POL/. Umiestnenie našich pretekárov. 42. Leopold Kuchta, 49.m. Árpád Fazekas, 61. Bendegúz György, 106. Ákos Pirk, 111.m. Zoltán Sármány.