Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Pódiové umiestnenia v Hódmezővásárhelyi

Mladé talenty zo Šamorína nás úspešne reprezentovali v prvom kole Magyarského pohára žiakov a žiačok “Fülöp Mihály Magyar Kupa” v Hódmezővásárhelyi.

Vo fleurete žiakov v kategórii U13 nás reprezentoval Ignác Világi, ktorý sa nakoniec umiestnil na 19. mieste spomedzi 53 pretekárov. Lepšie sa darilo našim dievčatám. V tej istej kategórii Nina Forgách celý deň predvádzala hodnotný šerm a nakoniec jej to vynieslo výborné tretie miesto v 47 člennom štartovom poli. Dobre si počínali aj jej oddielové kolegyne: o rok mladšia Martina Pošvancová postupovala po dvoch kolách do priamej eliminácie bez jedinej porážky na výbornom 5 mieste, v zápase o postup do osem členného finále však po veľmi vyrovnanom boji nestačila na súperku zo Zalaegerszegu (13:15) jej 9. miesto je však tiež dobrým umiestnením, podobne ako aj 16. miesto ešte o rok mladšej Blanky Világhyovej, ktorá sa tiež prebojovala do najlepšej šestnástky (skončila na 16. mieste).

Nina Forgách trtetia zľava

Druhý deň sa zlepšili aj naši chlapci. V kategórii U14 sa medzi najlepších 16 podarilo prebojovať Gaborovi Bukorovi aj Benceovi Ambrusovi bez problémov. Do osem členného finále však už mohol vojsť len víťaz vzájomného zápasu. Nakoniec šťastie viac prialo Gáborovi, ktorý však už ďalší zápas proti neskoršiemu víťazovi Hunorovi Kosztolányimu nezvládol a nakoniec skončil na peknom 7. mieste spomedzi 59. pretekárov. Bence Ambrus skončil na 9. mieste a Ignác Világi na 41. mieste.

Gábor Bukor siedmi zľava

Vo fleurete dievčat Anna Valacsay navlas napodobnila výsledok niny Forgách, keď aj napriek zranenie sa po dlhom dni dokázala prebojovať až na bedňu. V postupe do finále jej zabránila neskoršia víťazka Haroni Agapi. Tretie miesto v silnej konkurencii 54 pretekárok zo 4 krajín je však výborným výsledkom. Nina Forgách skončila na 19. mieste a Matina Pošvancová na 21. mieste pričom výsledok veľmi mladej Blanky Világhy (23. miesto) je neskutočné.

Anna Valacsay štvrtá zľava

V nedeľu v najstaršej vekovej kategórii U15 dokázala Rebeka Forgách nadviazať na úspešné účinkovanie mladších kolegíň. V prvom kole síce prehrala jeden zápas sveľkým talentom maďarskej šermiarskej školy Annou Kollár 2:5, ale potom už s veľkou istotou porážala súperky a hladko postupovala až do finále, kde sa znovu stretla s Annou Kollár. V prvej polovici zápasu sa Rebeke darilo udržať vyrovnaný priebeh a peknými zásahmi postupne získaval malú prevahu. Žiaľ minutová prestávka po prvej tretine prišla veľmi nevhod. Skúsenej súperke sa podarilo psychicky pozviechať, dvoma vydarenými akciami sa vrátila do zápasu a postupne svoj náskok zvyšovala. Nakoniec zvíťazila 15:8. Výsledok však nič nemení sa konštatovaní, že vo finále sa stretli dve najlepšie šermiarky turnaja. Druhé miesto Rebeky Forgách je výborným umiestnením.

K dosiahnutým výsledkom a vzornej reprezentácii gratulujeme.