Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov 2023 s prívlastokom “NAJ”

Už onedlho sa v Bulharskom Plovdive uskutočnia Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov 2023. Majstrovstvá sveta budú prebiehať 1. až 9. apríla 2023 a kľudne ich môžeme im prisúdiť prívlastok NAJ, ktorý si aj právom zaslúžia.

Po Covidom poznamenaných rokoch keď sa v roku 2019 Majstrovstvá Sveta kadetov a juniorov ani nekonali, v roku 2020 v Káhire sa mnohý z TOP šermiarskych krajín rozhodli, že sa Majstrovstiev nezúčastnia sa šermiarsky svet začal spamätávať y pandémie až v roku 2022 keď sa Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov konali v Dubaji. A že šermu sa darí, je čoraz populárnejším športom ukazuje aj počet prihlásených na tohtoročné Majstrovstvá sveta. V kategóriách kadetov U17 a juniorov U20 sa v začiatku apríla na Plovdivské planše postaví skoro “2000” šermiarov. O obrovskej popularite šermu svedčí aj počet prihlásených družstiev v korde a vo fleurete juniorov. Ešte nikdy na Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov neštartovalo 47 družstiev zo 47 krajín sveta. Pričom zastúpenie má každý svetadiel.

Plovdiv, ktorý je azda najtradičnejším usporiadateľom súťaží svetového formátu za posledných 20 rokov má všetky predpoklady k úspešnému zvládnutiu takéhoto mamutieho podujatia. Šermiarska aréna na ploche medzinárodného trhoviska má dostatok miesta i planší, Hotely okolo trhoviska poskytujú dostatočné kapacity na ubytovanie vyše 2300 športovcov, trénerov a funkcionárov a tak nič nebráni k zdarnému priebehu Majstrovstiev.

Slovensku na Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov bude mať zastúpenie vo fleurete aj v korde:

1. Apríl – Šabľa juniorov a junioriek /jednotlivci
2. Apríl – Šabľa kadeti a kadetky / jednotlivci
3. Apríl – Šabľa juniori a juniorky / družstvá
4. Apríl – Fleuret juniori a juniorky / Jednotlivci : Árpád Fazekas, Ákos Pirk, Leopold Kuchta
5. Apríl – Fleuret kadeti a kadetky / jednotlivci : Branislav Lančarič, Rebeka Forgách
6. Apríl – Fleuret juniori a juniorky / družstvá : Slovensko – A.Fazekas, Á Pirk, L.Kuchta, B.Lančarič
7. Apríl – Kord juniori a juniorky / jednotlivci : Adrian Grunnert, Matej Knepp
8. Apríl – Kord kadeti a kadetky / jednotlivci : Daniel Ondo
9. Apríl – Kord juniori a juniorky / družstvá

Výásledky aj živý prenos z podujatia budete môcť sledovať na webovej stránke Majstrovstiev sveta ako aj na stránke Medzinárodného šermiarskeho zväzu FIE.