Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Gaia Cantucci strieborná v Brne na EP U23.

Po 5. mieste Branislava Lančariča (KŠ Šamorín) na Európskom pohári U23 v Záhrebe pridala ďalší skevelý výsledok fleuretistka Gaia Cantuci (STU Bratislava), ktorá na Európskom pohári U23 v Brne obsadila výborné 2.miesto.

Zo 6. člennej skupiny postupovala s 3 víťazstvami a 2 porážkami do neúplnej 32 člennej eliminácie. Ako 22. nasadená najprv porazila Maďarku Lauru Szekeres, dcéru Pála Szekeresa, ktorý si ako jediný šermiar vybojoval medajlu na Olympijských i Paralympijských hrách. Víťazstvo 15:3 znamenalo postup do 16 člennej eliminácie. Ani Moldavčanka Uliana Dumitra Josan nekládla príliš veľký odpor. Gaia si víťazstvom 15:9 zaistila postup do TOP 8. V zápase o postup do semifinále zvítazila nad Rakušankou Lenou Mayerl 15:11 a v boji o postup do finále si hladko poradila s ďalšou Moldavkou Martou Cojocari. V zápase o celkové víťazstvo však už nestačila na Maďarku Eriku Nekifor, ktorá si v semifinále poradila s Taliankou Ludovicou Genovese 15:14. Finálový zápas nakoniec skončil víťazstvom Maďarky 15:9. Na turnaji štartovalo 30 pretekárok z 8 krajín.

1.m. Erika Nekifor /HUN/, 2.M.Gaia Cantucci /STU Bratislava/, …18.m. Rebeka Forgách /KŠ Bratislava,… 29. Júlia Letkovičová /STU Bratislava/

V súťaži mužov sme mali najpočetnejšie zastúpenie za posledné roky. Za Slovensko šermovali najlepší juniori a kadeti z klubov KŠ Šamorín a STU Bratislava. Na početne dobre obsadenom (85 pretekárov z 15 krajín), ale čo sa týka sily pretekárov slabšom turnaji, nevedeli nadviazať na predošlé úspechy. Najviac sa darilo Branislavovi Lančaričovi – Klub šermu Šamorín, ktorý sa skončil tesne pred bránami TOP 8, keď prehral s Ukrajincom Pnivchukom 11:15. Víťazom turnaja sa stal domáci Matador Jan Krejčík.

1.m. Jan Krejčík (CZE),… 14.m. Branislav Lančarič, 26.m. Árpád Fazekas, 33.m. Jan Rozmuš, …34. Ákos Pirk (všetci KŠ Šamorín), … 40.m.Samuel Blanár (STU Bratislava),…76. Tomáš Frič (KŠ Šamorín),… 77.m. Lukáš Semík, … 78.m. David Vnučko, 78.m. Kristián Kaššovič.