Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Majstrovstvá SR v korde zakončili žiaci

V sobotu a v nedeľu sa v športovej hale Mladosť prebehli súťaže o tituly Majstra Slovenska v korde v žiackych kategóriách. Počas dvoch dní sme mohli byť svedkami úžasných zápasov, momentov, emócií aj radosti.

V sobotu boli na rade súťaže v kategórii kord starší žiaci a kord staršie žiačky. V kategórii starších žiakov sa zišla najpočetnejšia skupina 31 pretekárov zo siedmych klubov.V zápase o titul Majstra Slovenska sa stretli šermiari Bratislavských klubov. Nakoniec titul zaslúžene vybojoval domáci pretekár Adrian GRUNERT (Akadémia šermu ), ktorý vo finále porazil Mateja KNEPPA z klubu BŠK Martinengo Bratislava. Na treťom mieste sa umiestnili Maroš ROSENBERGER z klubu Willard Košice a Lukáš MRAVEC z Akadémie šermu Bratislava. V súťaži družstiev zvíťazilo prvé družstvo Akadémie šermu Bratislava /A.Grunert,L.Hluchý,J.Lichtner, L.Mravec/, ktoré vo finále porazilo prvé družstvo Sniny /G.Ganaj, M.Hrustič, L.Sentiván/. Akadémia šermu Bratislava si odnáša aj bronzovú medailu zásluhou druhého družstva v zložení: O.Gajdoš, P.Keruľ, D.Pašš.

V kategórii starších žiačok sa najviac darilo Márii RIEDL z Klubu šermu Snina, ktorá v maximálne vyrovnanom zápase nakoniec najtesnejším rozdielom 15:14 porazila Vivianu HUBINSKÚ z klubu Akadémia šermu Bratislava. Na bedňu sa podarilo postaviť ešte Laure ÁRENDÁŠ z klubu Akadémia šermu Bratislava a Elle ROSENBERGEROVEJ z klubu Willard Košice, ktorési domov odnášajú bronzové medaile. V družstvách zvíťazilo MIX družstvo zložené z pretekárok z klubov KŠ Snina a Willard Košice /M.Riedl, N.Pončáková, E.Rosenbergerová/, ktorá vo finále porazila družstvo Akadémie šermu Bratislava v zložení /L.Árendáš, V.Hubinská, L.Krnová, N.Štefániková/. Na treťom mieste skončilo MIX družstvo KŠ Zvolen a BŠK Martinengo Bratislava /L.Kminiaková, D.Nemcová, Z.Tulejová/.

Nedeľa patrila najmladším. Šestnásť na všetko odhodlaných mladých mušketierov bolo rozhodnutých v boji o titul Majstra Slovenska predviesť na planši všetko čo sa naučili a bojovať až do úplného vyčerpania. Nakoniec sa šťastie priklonilo k Matejovi PONČÁKOVI z klubu Willard Košice, ktorý vo finále porazil Filipa HLUCHÉHO z klubu Akadémia šermu Bratislava.Na treťom mieste sa umiestnili Gábor BUKOR z Klubu šermu Šamorín, ktorý v semifinále prehral len o jediný zásah 11:12 z M.Pončákom a Oliver GALAJDA z Klubu šermu Snina. Titul v družstvách sa stal korisťou kombinovaného družstva Klubu šermu Šamorín a BŠK Martinengo Bratislava v zložení G.Bukor, J.Rozmuš a A.Rázus, ktoré vo finále porazilo prvé družstvo Akadémie šermu /F.Hluchý, P.Keruľ, L.Miko/. Bronzové medaile si vybojovalo družstvu Willardu Košice v zložení /T.Fiačan, M.Pončák, A.Štec, V.Virasztó/

V kategórii mladších žiačok sa vo finálovom zápase stretli Ella ROSENBERGEROVÁ z klubu Willard Košice a Anna VALACSAY z Klubu šermu Šamorín. Nakoniec zaslúžene vyhrala Ella, ktorej zásluhou sa ďalší titul dostáva na východ. Bronzové medajle sa dostávajú na východ a západ zásluhou Livii KLEŠČINSKEJ z Willardu Košice a Zuzany TULEJOVEJ z klubu BŠK Martinengo Bratislava. V družstvách hladko zvíťazilo družstvo Wilardu Košice /A.Čižmáriková, L.Kleščinská, E.Rosenbergerová/, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Klubu šermu Zvolen /T.Kotrčová, D.Nemcová,F.Oslancová/ a bronz patrí kombinovanému družstvu Akadémie šermu Bratislava a KŠ Snina /V.Kováčová,B.Sidorová,N.Štefániková/.