Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Uplynulý víkend v znamení Majstrovstiev SR

Uplynulý víkend sa niesol v znamení bojov o tituly Majstrov Slovenska. Kým vo fleurete bojovali o titul Majstra Slovenska fleuretisti a fleuretistky v mladších kategóriách (mladší, starší žiaci, kadeti) zatiaľ v korde prebiehali súťaže v kategóriách kadetov, juniorov a seniorov.

Vo fleurete mladších žiakov sa Majstrom Slovenska na rok 2021 stal Gábor Bukor z Klubu šermu Šamorín, v tej istej vekovej kategórii si titul Majsterky Slovenska vybojovala Anna Valacsay tiež z Klubu šermu Šamorín. V družstvách mladších žiakov zvíťazilo družstvo Klubu šermu Šamorín 1 /G.Bukor, J.Rozmuš, B.Ambrus/.

Vo fleurete starších žiakov sa Majstrom Slovenska stal Branislav Lančarič z Klubu šermu Šamorín a súťaž starších žiačok vyhrala a Majstrom Slovenska sa stala Rebeka Forgách tiež z Klubu šermu Šamorín. Súťaž družstiev vvyhralo družstvo Klubu šermu Šamorín 1 /B.Lančarič, J.Rozmuš, S.Gyén/.

Vo fleurete kadetov sa titulom Majstra Slovenska za rok 2021 môže pýšiť Arpád Fazekas z Klubu šermu Šamorín, a kadetkách svoju prevahu potvrdila Rebeka Forgáchová z Klubu šermu Šamorín, ktorá k zisku titulu v starších žiačkach pridala aj titul Majsterky Slovenska v kadetkách. Súťaž družstiev sa stal hladkou korisťou prvého družstva Klubu šermu Šamorín v zložení /A.Fazekas, Á.Pirk, B.György, B.Lančarič/.

V korde kadetov zvíťazil Daniel Ondo z klubu Willard Košice, v kadetkách zvíťazila Alexandra Rusňáková z klubu Akadémia šermu Bratislava. Titul Majstra Slovenska v korde kadetov družstiev vybojovalo družstvo Akadémie šermu Bratislava /D.Balog, A.Grunert, J.Lichtner,L.Mravec/

V korde juniorov si titul Majstra Slovenska vybojoval Michal Sopoliga z Klubu šermu 1903 Košice, v juniorkách sa Majsterkou Slovenska stala Regina Bursová z Akadémie šermu Bratislava. Titul Majstra Slovenska v korde juniorov družstiev sa stal korisťou družstva Willard Košice /M.Spišák, J.Švehlík, M.T.Zentko/

Najhodnotnejšie a najnapínavejšie súboje sa odohrávali v súťaži seniorov v korde. Nakoniec sa titulu Majstra Slovenska mohol radovať Jakub Lukáš Johanides z klubu BŠK Martinengo Bratislava. V korde senioriek zvíťazila Laura Sasváriová z Akadémie šermu Bratislava. V súťaži družtiev u mužov zvíťazilo družstvo BŠK Martinengo Bratislava1 v zložení /A.Berka, J.Cipár, A.Duduc, L.Johanides/. u žien sa titulom Majstra Slovenska družstiev na rok 2021 môže pýšiť družstvo Akadémie šermu 2 /A.Míčková, L.Somogyiová, K.Turanová/.