Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Majstrami Slovenska K.Bitterová a Á.Fazekas

V sobotu sa v šermiarskom pavilóne Oszkára Forgácha v Šamoríne konali z júna odložené Majstrovstvá Slovenska v šerme fleuretom seniorov a senioriek.

Posledné Majstrovstvá Slovenska tohto roku sa skončili veľkou prevahou Šamorínskych šermiarov. V súťaži jednotlivcov zvíťazil Árpád Fazekas z domáceho klubu, pričom aj druhé miesto obsadil Šamorínčan Bendegúz György. Tretie miesto si podelili Ákos Pirk z Klubu šermu Šamorín a minuloročný Majster Slovenska bývalí Šamorínčan, v súčasnosti šermujúci za klub STU Bratislava Zoltán Sármány.

Vo fleurete senioriek Kitti Bitterová k svojej zbierke titulov pridala ďalší, keď vo finále hladko zdolala oddielovú kolegiňu mladučkú Rebeku Forgách, ktorá sa postarala o jediné prekvapenie dňa keď v semifinále dokázala poraziť Gaiu Cantucci z klubu STU Bratislava. Na treťom mieste skončili Gaia Cantucci /STU Bratislava/ a Karolína Cséfalvayová / KŠ Šamorín/.

V družstvách sa titul Majstra Slovenska stal korisťou prvého družstva Klubu šermu Šamorín v zložení /Árpád Fazekas, Bendegúz György, Ákos Pirk/, ktoré hladko zdolalo STU Bratrislava 1 /Z.Sármány, R.Simeunovič, S.Blanár/-2 miesto, KŠ Šamorín 2 /B.Lančarič, D.Trestyánszki, B.Ambrus/ -3.miesto a aj družstvo STU Bratislava 2 /L.Semík, D.Hoppe, R.Kollár/ – 4.miesto