Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Alex Duduc vo finále na Satelite FIE v Belehrade

Výborný výsledok dosiahol Alex Duduc pretekár BŠK Martinengo Bratislava na úvodnom Satelitnom turnaji FIE započítavajúcom sa do Svetového pohára v korde mužov.

Do súťaže mužov nastúpili štyria Slováci. Ján Szalaj /BA MPC/ si vybojoval v šesťčlennej skupine 4 víťazstvá a prehral len s favoritom nielen skupiny ale aj celej súťaže a neskorším víťazom turnaja Jorgensenom /DEN/ 3:5. Lukas Johanides /BŠK Martinengo/, naše momentálne najsilnejšie želiezko v ohni mal taktiež skóre víťazstiev a prehier 4V/1D, keď prehral posledný zápas s Calipa /GBR/ tesne 4:5. Ján Cipár mal v sedemčlennej skupine 2 víťazstvá a 4 prehry a Alex Duduc po veľmi dobre odšermovanej skupine zaznamenal 5 víťazstiev a jednu prehru s Chakarov /BUL/ 2:5 v poslednom zápase základného kola a vybojoval si 8. nasadenie do neúplnej 64 člennej eliminácie. Eliminačné zápasy sa Lukasovi Johanidesovi a Jánovi Szalayovi nepodarili podľa ich predstáv a prehry 14:15 u Lukasa s Nikolič /SRB/ resp. 12:15 u Jána s Viceanu /ROM/ znamenali stop do ďalších bojov. V konečnom poradí sa umiestnili na 33. resp. 34.mieste. Jan Cipár si poradil v boji o 32-ku vo veľmi rýchlom zápase s Atanasovom /BUL/ 15:9, no Schuman /AUT/ v boji o 16-ku bol už nad jeho sily, podľahol mu 10:15 a v konečnom hodnotení skončil na 30.mieste. Alex Duduc mal do 32-ky vďaka výborne odšermovanému základnému kolu voľný los. O 16-ku porazil po bojovnom výkone Mezingera /ROU/ 15:11 a o 8-ku po výbornom taktickom aj šermiarskom výkone Javakhishvili /GEO/ 15:6. O postup medzi štyroch najlepších sa stretol s Herzbergom /GER/. Zápas bol veľmi tesný, žiaľ v závere šťastnejší pre nemeckého šermiara, ktorému Alex podľahol 13:15. V konečnom poradí si vybojoval 5,miesto a jeden bod do hodnotenia SP.

V súťaži žien Laura Saváriová /AŠ Bratislava/ zašermovala základné kolo veľmi dobre, keď po piatich víťazstvách a jednej prehre bola v eliminácii nasadená na ôsmom mieste. Nešťastná prehra so Stojanovič /SRB/ 13:15 znamenala 17.miesto v konečnom hodnotení.

K dosiahnutym výsledkom gratulujeme!