Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Lukas Jakub Johanides v TOP 32 aj na ME 2022

V piatok začali v Antálii tohtoročné Majstrovstvá Európy seniorov a senioriek. Za Slovensko sa turnaja zúčastnili Cedrik Serii vo fleurete, Gaia Cantucci tiež vo fleurete a Jakub Lukas Johanides v korde.

Vo fleurete žien sa Gaii Cantucci nedarilo. Turnaj opúšťa už v prvom kole. Keď v sedemčlennej skupine sa jej nepodarilo získať ani jedno víťazstvo, blízko k nemu mala v zápase s Isbir /TUR/ v ktorom odviedla zo súperkou rovnocenný boj, žiaľ za stavu 4:4 sa rozhodujúci zásah podarilo zasadiť mladej tureckej šermiarke. Gaia skončila na 57. mieste. Na turnaji štartovalo 59 pretekárok z 21 krajín. Víťazkou sa stala Leony Ebert /GER/, na druhom mieste sa umiestnila Arrianna Errigo /ITA/ a bronzové medaile si odnášajú Ysaora Thibus /FRA/ a Alice Volpi /ITA/.

V sobotu sú ťažili o titul Majstra Európy fleuretisti. Na štart sa postavilo 70 pretekárov z 23 krajín. Žiaľ podobne ako u žien ani vo fleurete mužov sa nášmu jedinému zástupcovi Cedrikovi Serrimu nepodarilo postúpiť z úvodného kola. V sedemčlennej eliminácii vybojoval jediné víťazstvo nad súperom z Turecka. K postupu mu chýbalo trošku športového šťastie, keď zo súperom z Gruzínska a Belgicka prehral o jediný zásah 4:5. Cedrik skončil na 60. mieste. Majstrom Európy sa stal Talian Daniele Garozzo, ktorý vo finále porazil svojho kolegu Tomassa Mariniho. Na trťom mieste skončili Giorgio Avola tiež z Talianska a Francúz Maximilien Chastanet.

Ako sa v porekadle hovorí – “Všetko dobré nakoniec”. O to aby to bola pravda, sa v nedeľu postaralo naše posledné želiezko v ohni Jakub Lukas Johanides /BŠK Martinengo Bratislava/ v súťaži kordistov. V základných skupinách zaznamenal 3 výhry a 3 prehry, čo mu zaistilo 46. postupové miesto. V zápase o 64-ku mal na základe dobrého umiestnenia voľný los a v súboji o 32-ku porazil silného Taliana Di Veroliho 15:13. V zápase o “TOP” 16-ku prehral tesne 12:15 s Eskovom (EST). Lukas skončil na výbornom 29. mieste. Majstrom Európy sa stal Yannick Borel z Francúzska, na druhom mieste sa umiestnil Holanďan Tristan Tulen a na treťom dvaja Švajčiari Alexis Bayard a Max Heinzer. Na turnaji štartovalo 102 šermiarov z 34 krajín.

K výbornému výsledku Lukasa Jakuba Johanidesda gratulujeme.

Lukas Jakub Johanides v akcii