Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Fleuretisti víťazia na SPJ v Sao Paolo

Juniorský fleuretový tím Slovenska vedený trénerom Jozefom Nagyom triumfoval v nedeľu 5.februára 2023 na juniorskom Svetovom pohári v Sao Paolo, v Brazílii. Trojica Arpád Fazekas, Leo Kuchta a Ákos Pirk sa stala víťazom podujatia v Sao Paolo.

Doterajším maximom na podujatí Svetového pohára bolo piate miesto v na Svetovom pohári juniorov v Udine. Od teraz to už neplatí. V Sao Paolo najprv naša trojica suverénne zdolala Puerto Rico 45:12 a potom vo finále Peru 45:39.

,,Máme obrovskú radosť. Tvrdá a vytrvalá robota priniesla ovocie, získali sme na podujatí Svetového pohára zlato. O dva týždne nás čaká podujatie v Sabadele a potom vrcholy sezóny –  Majstrovstvá Európy a neskôr sveta, kde chceme urobiť maximum,“ povedal pre nás Ákos Pirk.

,,Na celý tím som veľmi hrdý, každý člen bol počas duelov maximálne sústredený a disciplinovaný. Do finále sme sa dostali relatívne ľahko. V stretnutí o zlato sme zdolali Peru, no to bol úplne iný duel, keďže každý člen nášho súpera trénuje v USA. Boli to ťažké súboje, no našťastie sa nám podarilo uspieť a dosiahli sme náš brazílsky cieľ,“ uviedol Arpád Fazekas.

,,Z výsledku v Sao Paulo sa teším, posunulo nás to vyššie v rankingu a tým pádom budeme mať lepšie šance na nasledujúcich turnajoch a šampionátoch. Náš tým je na tom celkom dobre a ak budeme ďalej takto pracovať, tak si myslím, že máme šancu aj na ďalšie úspechy,” prezradil tréner Jozef Nagy

V súťaži jednotlivcov Fazekas vyhral svoju základnú skupinu, Pirk bol vo svojej druhý a Kuchta tretí. V osemfinále zdolal Fazekas v slovenskom súboji dvoch členov Juniorského olympijského tímu – Pirka 15:10, Kuchtu zastavil po boji Lucas Lutar z Peru (12:15).

Peruánec potom vyhral aj na Fazekasom 15:9. Fazekas obsadil konečnú 7. priečku, Pirk bol jedenásty a Kuchta pätnásty.