Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

J.L.Johanides fantasticky v TOP 64 na SP v Heidenheime

Jakub Lukas Johanides (BŠK Martinengo Bratislava) potvrdzuje vzrastajúcu výkonnosť. Po pekných výsledkoch v uplynulej sezóne sa na jednom z najlepšie obsadených svetových pohárov v šerme kordom v Heidenheime dokázal nemožné. Z úvodného vyraďovacieho kola postupuje priamo do 64 člennej eliminácie.

Priamy postup do priamej eliminácie dokážu väčšinou vybojovať len elitní šermiari. Lukas Johanides v konkurencii 323 pretekárov dokázal v základnom kole vyhrať všetky zápasy a so šiestimi víťazstvami a výborným skóre sa z 9. miesta dokázal bez nutnosti eliminačných bojov priamo kvalifikovať do 64 člennej eliminácie. Po pripočítaní 16 vyzdvihnutých šermiarov bude bojovať o postup do TOP 32 z 26.miesta, jeho súperom bude Maďarský pretekár Dávid Nagy. Zápas sa odohrá zajtra (24.2.2023) o 9:25 na červenej planši.

Live prenos môžete sledovať na odkaze: https://fencingworldwide.com/en/59-2022/global/.

Dobre zašermoval aj Alex Vladimír Duduc, ktorému síce úvodné kolo nevyšlo podľa očakávaní (2 výhry a 4 prehry, keď až tri zápasy prehral najtesnejším rozdielom 4:5), do eliminácie postupoval ako 227 nasadený. O postup do 128+32 člennej eliminácie si v ťažkom súboji, v ktorom prehrával 12:14 nakoniec poradil zo 46. nasadeným Kanaďanom Gallagherom Pelletierom. V zápase o postup do TOP 96 však už nestačil na Poliaka Michalaka, ktorému tesne podľahol 12:15. Skončil na 156. mieste.