Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Výborný Michal Sopoliga v Zrenjanine

dosiahol vynikajúci výsledok, keď sa prebojoval medzi šestnásť najlepších zo 122 pretekárov.
Turnaja sa zúčastnila silná zostava kadetov z Ruska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Izraela, Japonska… Slovensko okrem Michala zastupovali aj Martin Spišák (Willard Košice) a Tomáš Gazda (KŠ Snina).
V ťažkej skupine Michal vybojoval štyri víťazstvá, a po prvom kole bol na 36.mieste. Do 64-ky postúpil bez boja, v ďalšom kole porazil hladko Hádera z Maďarska (15:7) a o postup do 16-ky výborného Belyayeva z Ukrajiny (15:14). Tento zápas bol mimoriadne napínavý, Michal podal fantastický výkon, keď pri vedení Ukrajinca 14:13 mu dokázal zasadiť dva čisté zásahy na jednu lampu! V šestnástke potom narazil na Rumuna Popu, ktorý mu ušiel na 4:0, Michal to nakoniec dotiahol na 9:15. Tento zápas bude preňho určite poučením, so šermiarom takýchto kvalít musí šermovať viac takticky a veľmi opatrne. Napriek tomu sa podarilo mu dať niekoľko pekných zásahov, čo je motiváciou do ďalších bojov.
Ukrajinci po vyradení svojho favorite smútili, Michalove kvality však nakoniec ocenili tak, že ho pozvali šermovať do družstva Ukrajiny na ďalšom turnaji v Klagenfurte, keďže im chýba ešte jeden dobrý šermiar!
Michal skončil nakoniec na peknom 15. mieste, Martin bol 92. a Tomáš 116.

K peknému úspechu gratulujeme a prajeme úspešný štart v Klagenfurte!