Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Dva krát finále v Thessalonikách

Výborné výsledky na Európskom pohári kadetov v Thessalonikách dosiahli fleuretisti KŠ Šamorín.
Novú sezónu zahájili výbornými výsledkami. Uplynulý víkend patril našim fleuretistkám a fleuretistom. Kým dievčatá sa činili na domácom Európskom pohári kadetiek “Coupe de Samaria 2018”, ktorý dáva body do nominácie na Majstrovstvá Európy a sveta kadetiek v roku 2019 zatiaľ naši kadeti štartovali tiež na Európskom pohári kadetov (U17), ale vo vzdialených Thessalonikách. Z trojice našich kadetiek sa najviac vo veľmi dobre obsadenom turnaji (142 pretekárok z 18 krajín) darilo Boglárke Buday, ktorá nakoniec obsadila pekné 18. miesto a ziskom 6 bodov do kvalifikácie urobila výrazný krok smerom k účasti na Majstrovstvách Európy kadetiek 2019 vo Foggi. Barbara Boda tentokrát obsadila 77. miesto a Rebeka Cséfalvay 117. miesto. V nedeľu pokračoval turnaj súťažou družstiev. Slovensko zastupovali výhradne naše dievčatá, ktoré nakoniec obsadili 15. miesto spomedzi 23 družstiev.
Ešte v lepšom sa predstavilo trio našich mušketierov v Thessalonikách. Všetci traja atakovali vrchol svojich možností a dosiahli najlepší výsledok svojej športovej kariéri. Leopold Kuchta to dotiahol až do semifinále, kde podľahol o rok staršiemu Chorvátovi Bornovi Spoljarovi. Tretie miesto spolu z 13. miestom z Manchestra ho však posunulo do prvej desiatky (7. miesto) celkového hodnotenia Európskeho pohára 2018-19 vo fleurete kadetov. Azda ešte väčšiu vec vykonal Bendegúz György, ktorý sa tiež prebojoval do finálovej osmičky a jeho 5. miesto medzi o dva roky!!! staršími šermiarmi je obrovskou vecou, nie však prekvapením, lebo 100% prístup Bendegúza a cieľavedomá práca akú na tréningoch už roky odvádza začína prinášať zaslúžené ovocie. Ani Zoltán Sármány sa hanbiť nemusí, postup do 16 najlepších (14. miesto) je tiež výborným umiestnením vo vyše stočlennom štartovom poli.
V nedeľu v súťaži družstiev Slovensko reprezentovala trojica Šamorínskych šermiarov. A nie hociako. Na prvom turnaji družstiev obsadili výborné 7. miesto spomedzi 25 družstiev. Družstvo viedol náš tréner Zoltán Sármány

K výborným výsledkom gratulujeme!!!