Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Výborné výsledky Šamorínskych šermiarov a šermiarok.

Kým mladšie žiačky bojovali v Ostrihome o trofej “Vitéz kupa” zatiaľ sa juniorské a seniorské kategórie zúčastnili už 40 ročníka tradičného turnaja Grazer Messepokal.

V Ostrihome na turnaji mladších žiačok sa zišlo 19 pretekárok. Martinka Pošvancová napokon vybojovala veľmi pekné 3. miesto. Hanbu určite neurobila ani o rok mladšia Blanka Boglárka Világhy, ktorá skončila na 6. mieste.

Štvrtá zľava Martina Pošvancová, šiesta Blanka Boglárka Világhy

V sobotu boli v Grázi boli na rade turnaje seniorov a junioriek. Náš tým zložený výhradne z mladých 17 ročných šermiarov a šermiarky zabojoval veľmi pekne. U seniorov štartovalo 40 pretekárov zo 6 štátov. Tesne pred bránami 8 členného finále skončil Ákos Pirk – 9.miesto, Bendegúz György obsadil 11. miesto a Leo Kuchta skončil 15-ty. V juniorkách sa mladá Ukrajinka trénujúca už 4 roky v Šamoríne Elina Solobaieva umiestnila na peknom 14. mieste spomedzi 33 pretekárok.

Najlepšie výsledky nás čakali na nedeľných turnajoch, kde sa rozdávali medaile v kategóriách senioriek a juniorov. Najprv nás potešila Kitti Bitterová, ktorá spomedzi 30 pretekárok z Rakúska, Kostariky, Talianska, Slovínska a Slovenska skončila na 3. mieste. Výborne jej zasekundovali aj naši juniori. Silne obsadeným turnajom (48 pretekárov zo 6 krajín:Rakúsko, Kostarika, Chorvátsko, Taliansko, Slovínsko a Slovensko) prešiel Bendegúz György ako nôž maslom a nikoho nenechal na pochybách, že v nedeľu je neporaziteľný. K výbornému prvému miestu pridal ďalšie finálové umiestnenie Ákos Pirk, ktorý obsadil 7. miesto. Veľkú smolu mal len 15 ročný Braňko Lančarič, ktorý v zápase o postup do osemčlenného finále viedol nad Talianom Munarolom, (2.miesto) 13:11. Zápas žiaľ nedokázal doviesť do víťazného konca a skončil na 12. mieste. Najtesnejšie pred bránami osemčlenného finále skončil aj Leo Kuchta, ktorému patrila 9. priečka.