Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Slovenské úspechy na 41. Messe Pokal v Grazi

V sobotu a v nedeľu sa v Grázi konal už 41. ročník tradičného turnaja Messepokal vo fleurete mužov a žien v kategóriách juniorov a seniorov.

Uvedeného turnaja sa okrem Rakúskych šermiarov zúčastnili aj šermiari a šermiarky z Talianska, Chorvátska, Slovinska, Čiech a samozrejme nechýbali ani naši reprezentanti. V sobotu sa rozdávali medaile v kategórii seniorov a senioriek. Árpád Fazekas z Klubu šermu Šamorín dokázal nadviazať na minulo týždňový výsledok zo Satelitu FIE v Bratislave a dosiahol navlas podobné umiestnenie. Ako jedinému z našich šermiarov sa podarilo prebojovať do osem členného finále, kde víťazstvom nad Rakúskym súperom L.Rastegarom 15:9 si zabezpečil účasť v TOP 4. v zápase o postup do finále však nestačil na ďalšieho Rakušana Moritza Lechnera 13:15. Tretie miesto je však pre nášho juniora hodnotným umiestnením.

Navlas podobný výsledok dosiahla aj Kitti Bitterová /Klub šermu Šamorín/, ktorá po dobre zašermovanom úvodnom kole prehrala až v TOP 4 s neskoršou víťazkou turnaja Rakušankou Lili Bruger.

V nedeľu boli na rade turnaje juniorov a junioriek. V junioroch sa súťaž niesla v znamení našich pretekárov, Keď štvorica Ákos Pirk, Árpád Fazekas a Bendegúz György a Branislav Lančarič už v úvodných kolách naznačili, že s nimi treba rátať. Nakoniec turnaj zaslúžene vyhral Ákos Pirk, ktorý v nedeľu predviedol nielen najúspešnejší , ale aj najkrajší šerm. Bendegúz György skončil na treťom mieste a Árpád Fazekas sa po sobote tentokrát musel uspokojiť z 5. miestom. pričom o dva roky mladšiemu Branislavovi Lanbčaričovi ušlo osemčlenné finále len o vlások (skončil na 9. mieste).