Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Rebeka Forgách v TOP 16 na EP kadetiek v Satu Mare

Rebeka Forgáchová pretekárka Klubu šermu Šamorín na krôčik od štvrťfinále na úvodnom turnaji Európskeho poháravo fleurete kadetiek v Satu Mare.

Úvodného turnaja Európskeho pohára kadetiek vo fleurete sa zúčastnila štvorica Šamorínskych šermiarok pod vedením trénera Petra Forgácha. Najlepšie sa darilo Rebeke Liliane Forgáchovej, ktorá prešla prvým, kolom bez jediného zaváhania (vyhrala všetky zápasy). Do neúplnej 64 člennej eliminácie bola nasadená ako č.7. V zápase o postup do 32 člennej eliminácie mala volný los, v zápase o postup medzi TOP 16 vo veľkom boji porazila Rumunku Adoch 13:12, žiaľ v ďalšom zápase “o postup do osem členného finále” prehrala s Latvijčankou Julianou Semarovou 12:15. V konečnom poradí obsadila pekné 11. miesto.

Nesklamali ani Anna Valacsay, ktorá ako prvoročná kadetka skončila na 24. mieste. Rebekina sestra Nina Forgách, ktorá je ešte len staršou žiačkou (ročník 2009), skončila na 25. mieste a našej najmladšej pretekárke Martinke Pošvancovej (51.miesto) k postupu z prvého kola a prvým bodom do Európskeho pohára kadetiek vo fleurete chýbal jediný zásah. Na turnaji štartovalo 61 pretekárok z 12 krajín.