Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Regina Bursová v Top 32 na SPJ v Burgose

Výborný výsledok dosiahla na silne obsadenom Svetovom pohári junioriek v Burgos Regina Bursová.
Uplynulý víkend sa v španielskom Burgos konal Svetový pohár v šerme kordom junioriek, na ktorom dosiahla skvelý výsledok Regina Bursová /Akadémia šermu/, ktorá si spomedzi 202 pretekárok z 31 krajín vybojovala umiestnenie v 32-ke. To, že ide o kvalitný výsledok potvrdzuje fakt, že turnaja sa zúčastnilo 7 pretekárok z prvej desiatky aktuálneho poradia v Svetovom pohári a z absolútnej špičky chýbali len pretekárky USA. Regina postúpila z prvého kola so štyrmi víťazstvami a dvoma prehrami. Do 128-ky mala voľný los. O 64-ku porazila Lombardo /ITA/ 15:14, o 32-ku si poradila s favorizovanou Favre /SUI/ 15:9. Škoda nešťastnej prehry s Martinez Vidal /ESP/ 14:15, ale aj dosiahnuté umiestnenie si zasluhuje uznanie a rešpekt.
Bodovať na turnaji sa podarilo aj Emme Kirchner /Akadémia šermu/ , ktorá dokázala v základnom kole vyhrať 4 zápasy, takže v eliminácii podobne ako Regina nemusela bojovať o 128-ku. V zápase o 64 podľahla Mbiim /FRA/ 5:15, ktorá bola momentálne nad jej sily.
Najmenej sa spomedzi zúčastnených dievčat darilo Sonji Roškovej /Akadémia šermu/, ktorá vyhrala v základnom kole 1 zápas a mala 3 prehry 4:5. Ako jediná zo základného kola nepostúpila, no nechýbalo veľa a postúpiť mohli skutočne všetky dievčatá.

K dosiahnutým výsledkom gratulujeme!