Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

20 FIE bodov získali fleuretistky v Havane

Fleuretové družstvo v zložení Jázmin Udvardi (KŠ Šamorín), Gaia Cantucci (STU Bratislava), Veronika Králiková (STU Bratislava) a Boglárka Budayová (KŠ Šamorín) sa zúčastnilo na Svetovom pohári junioriek na Kube, ktorý je súčasťou nominačného rebríčka na MEJ 2019 vo Foggii (ITA).
V skupinovom kole si najlepšie viedla Jázmín so 4 víťazstvami, bez problémov postupila aj Gaia s 3 víťazstvami a 2 výhry stačili aj na pohodlný postup Boglárke. Dramatický bol postup Veroniky, ktorá prvý zápas v skupine suverénne vyhrala 5:0, ale potom už ani jeden, keď dvakrát prehrala o jeden zásah. Nakoniec vďaka skóre predsa len sa dostala do priamej eliminácie ako posledná postupujúca. V eliminácii T32 prvá nastúpila Veronika (č.28), ktorá sa stretla s nasadenou pretekárkou č.5 Brondum (DEN), s ktorou prehrala v skupine 1:5, ale v eliminácii jej prehru vrátila a po veľkom boji zvíťazila 12:11 a postúpila do T16. Tam sa stretla s Mak (CAN), ktorá predtým vyradila v T32 Gaiu 7:8 po veľkej chybe rozhodcu pri poslednom zásahu (názor asi 5 trénerov z iných federácií vrátane kanadskej osobnej trénerky). Kuriozitou tohto zápasu bolo to, že ak by vyhrala Gaia, boli by sa stretli dve naše pretekárky v boji o štvrťfinále… Veronika teda bojovala s ďalšou z jej súperiek, ktorej v skupine podľahla 1:5, tentokrát bol zápas celý čas otvorený, ale Veronika zápas nakoniec prehrala 3:6 a medzi 8 posledných už neprešla.
Boglárka sa v zápase s domácou pretekárkou „nenašla“ a zápas veľmi ľahko prehrala 5:15.
Posledná z našich pretekárok nastúpila Jázmin, ktorá akoby skopírovala Andrejov zápas v Budapešti pred týždňom a hoci viedla už 10:2 (!), žiaľ, „dokázala“ zápas prehrať 13:15, .a tak aj ona skončila v T32.
Účastníci turnaja z predošlého ročníka jednoznačne súdili, že tohtoročný turnaj bol citeľne silnejší a úroveň vzrástla, preto postup všetkých štyroch našich pretekárok je určite úspechom a získané body 3×4 za T32 a 8 bodov pre Veroniku, ktorá tým ako prvá splnila „A“ kritérium pre MEJ vo Foggii sú úspechom našich fleuretistiek.

Výpravu viedol tréner Július Králik.
K dosiahnutým výsledkom gratulujeme.