Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

ME U23 – Gaia Cantucci v TOP 16

Uplynulý týždeň sa v Budapesti konali tohtoročné Majstrovstvá Európy do 23 rokov. Naši šermiari a šermiarky štartovali v troch disciplýnach. Najlepší výsledok dosiahla Gaia Cantucci v šerme fleuretom. Umiestnenie v TOP 16 (15. miesto) je cenným výkonom.

Gaia nezačala najlepšie. Z úvodného vyraďovacieho kola postupovala s 2 výhrami nad Kiss zo Švédska a mladou talentovanou Maďarkou Wolf Ester a 3 prehrami, z ktorých najviac bolí prehra so silnou Taliankou Lorenzi 4:5. Do neúplnej 64 člennej eliminácie bola nasadená na 29.mieste. V zápase o postup do 32 člennej eliminácie bez problémov porazila Holanďanku Butin-Bik 15:7 a v zápase o postup do TOP 16 sa stretla so 4 nasadenou Poľkou Lawskou. V tomto zápase Gaia odviedla kus kvalitnej práce a sústredeným takticky dobre zvládnutým šermom zaslúžene vyhrala nad silnou Poľkou 15:9. V zápase o postup do osem členného finále sa stretla s neskoršou striebornou Taliankou Ciampalíny, ktorá však bola nad sily našej pretekárky. Umiestnenie Gaii Cantucci v TOP 16 je veľmi hodnotným výkonom, ku ktorému jej gratulujeme!

Gaia Cantucii vs Vittiria Ciampalini

V stredu sa do súťaží zapojili naši fleuretisti. Turnaja sme sa zúčastnili s mladým družstvom Šamorínskych pretekárov, z ktorých nás najviac potešil Branislav Lančarič, ktorý pokračoval v dobrých výkonoch z Majstrovstiev sveta kadetov. Z dvoma víťazstvami vo vyraďovacom kole nad Hubnerom z Rakúska a Chrenom z Českej republiky postupuje do priamej eliminácie, kde v dobrom zápase nestačil na Francúza Chagnona. Ákosovi Pirkovi však ani dve víťazstvá nad Kwiatkowskim z Poľska a Leskovacom z Chorvátska k postupu nestačili. Árpád Fazekas, ktorý na planš nastúpil len jeden deň po absolvovaní Maturít sa síce snažil, ale deficit tréningu z posledného týždňa urobil svoje a postúpiť sa mu tiež nepodarilo. Za zmienku stojí, že dosiahol najlepší výsledok Slovenského šermiara v kompletnom Európskom pohári do 23 rokov. Skončil na výbornom 5. mieste. Škoda nevydarených Majstrovstiev, výsledok by mohol byť ešte lepší. Umiestnenia našich šermiarov: 46.m. B.Lančarič, 51.m. Á.Pirk, 61.m. Á.Fazekas.

Vo štvrtok boli na rade kordisti. Aj v tejto zbrani sme mali zastúpenie. Davidovi Balogovi z Akadémie šermu chýbalo k postupu z úvodného kola trošíčku športového šťastia. V šesťčlennej skupine vybojoval jedno víťazstvo nad Angličanom Fergusonom, a prehral 4 zápasy, z ktorých dva zápasy s Nemcom Kolditzom a výborným Maďarom Keszthelyim najtesnejším rozdielom 4:5. David skončil na 67.mieste.