Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

M-SR o tituly sa bojovalo v mini žiakoch a kadetoch.

V sobotu sa v Šamoríne bojovalo o ďalšie sady titulov Majstrov Sloévenska. Tentokrát boli na rade súťaže vo fleurete kadetov a kadetiek a mini žiakov a mini žiačok.

Po úvodnom kole, v ktorom šermovali chlapci spolu s dievčatami sa súťaž rozdelila a eliminačné zápasy už prebiehali zvlášť v mini žiakoch a mini žiačkách. Kým v kategórii mini žiakov titul Majstra Slovenska nemohol byť udelený kvôli nízkemu počtu účastníkov /2/, preto sa vyhlasoval len víťaz turnaja, ktorým sa stal Filip Klačman a na druhom mieste sa umiestnil Oliver Červeň. V kategórii mini žiačok zvíťazila Blanka Boglárka Világhy, ktorá vo finále porazila menovkiňu Stefániu VILÁGI. Na trťom mieste sa umiestnili Tara Sasinková a Natália Botlóová.

V kategórii kadetov počas súťaže jednoznačne dominoval Branislav Lančarič, ktorému dokázal vo finále vzdorovať len o dva roky mladší oddielový kolega Jakub Rozmuš. Finálový zápas bol až do konca napínavý a nakoniec Branislav Lančarič dokázal zúročiť svoje väčšie skúsenosti a vyhral 15:13. Na treťom mieste skončili Denis Trestyánszki a Jakub Svetlanský. V kadetkách dominovala Rebeka Forgách, ktorá zvíťazila pred týždňom aj v kategórii junioriek. Na druhom mieste sa umiestnila Anna Valacsay a bronzové medajle si odnášajú Nina Forgách a Martina Pošvancová. V družstvách sa súťaž uskutočnila len v kategórii kadetov, kde dominovalo družstvo KŠ Šamorín 1 /B.Lančarič, J.Rozmuš, D.Trestyánszki/, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo KŠ Šamorín 2 /J.Svetlanský, D.Kenderssy, I.Világi/ a na treťom mieste skončilo Mix družstvo zložené zo šermiarov klubu STU Bratislava a KŠ Šamorín /D.Vnučko, R.Kollár a Gy. Bándy/. štvrté miesto patrí družstvo STU Bratislava /L.Semík, M.Kysselica, D.Hoppe/.

K výsledkom gratulujeme.