Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Fleuretisti na ECC vo Varšave skončili ôsmi.

Výborný výsledok dosiahlo naše fleuretové družstvo kadetov na Európskom pohári družstiev vo Varšave postupom do elitnej osmičky.
Fleuretové družstvo zložené výlučne z pretekárov Klubu šermu Šamorín (Zoltán Sármány, Bendegúz György a Arpád Fazekas – tréneri Krisztián Forgách, Zoltán Sármány starší a Jozef Nagy) na silne obsadenom turnaji Európskeho pohára družstiev “O pohár zlatej družiny” /štartovalo 35 družstiev z 13. krajín/ skončilo na výbornom ôsmom mieste. V zápase o postup do 16 člennej eliminácie porazilo družstvo Poľska 10 45:10, v ďalšom zápase o postup do elitnej osmičky porazilo družstvo Bieloruska jednoznačne 45:31, v zápase o postup do semifinále prehralo s neskorším víťazom turnaja Francúzskom 26:45. Zápas mal oveľa dramatickejší priebeh ako ukazuje dosiahnuté skóre. V ďalšom zápase sme sa stretli z družstvom Poľsko 3, s ktorým sme prehrali 34:45. V poslednom zápase o 7. – 8. miesto sme po veľkom boji (keď sme do šiesteho zápasu viedli), prehrali z družstvom Poľska 2 pomerom 40:45.
Dosiahnuté 8. miesto spomedzi 35. družstiev je veľmi dobrým umiestnením, berúc do ohľadu, že Bendegúz a aj Arpád sú kadetmi len prvým rokom, pričom kvôli chorobe v družstve neštartoval náš momentálne najsilnejší pretekár Leopold KUCHTA a kvôli zraneniu ani Ákos PIRK.

K výbornému výsledku gratulujeme!!!