Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Úspešné zahájenie novej sezóny

Naši fleuretisti a fleuretistky zahájili novú sezónu úspešne. Na jednom z prvých Satelitných turnajov FIE sezóny 2018-19 “Memoriál Ferdinanda de Martinego”, ktoré sú súčasou svetového pohára sme mali zastúpenie vo finálovej osmičke v oboh kategóriách. Turnaj sa konal v športovej hale Elán v Bratislave.

Vo fleurete mužov exceloval Cedrik SERRI z klubu STU Bratislava, ktorý sa prebojoval až do semifinále veľmi silno obsadeného turnaja. Chorvát Petar FILES už bol nad sily nášho pretekára, ale konečné tretie miesto spomedzi 87 pretekárov a ďaľšie dva body do svetového pohára sú v úvode sezóny výborným výsledkom.
Zahanbiť sa nedali ani naše fleuretistky. Na turnaji sa predstavila kompletná juniorská i seniorská Slovenská špička. Kým juniorky v tejto kategórii zbierali len skúsenosti zatiaľ naše Seniorky: Michala CELLEROVÁ – STU Bratislava a Kitti BITTEROVÁ – KŠ Šamorín bojovali o body do svetového pohára. Nakoniec sa obom našim pretekárkam podarilo prebojovať do finálovej osmičky. Michalu Cellerovú zastavila vo štvrťfinále Holanďanka Eline Rentier, ktorá nakoniec brala bronzovú medajlu a Kitti BITTEROVÚ nestárnúca Marta Cammilletti, ktorá to dotiahla až na najvyšší stupienok. Miška skončila na 5. mieste a Kitti na 6. mieste. Do hodnotenia svetového pohára si pripísali po bode.
K výborným výsledkom gratulujeme!