Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

SŠZ oslavoval 50 výročie založenia

Dňa 25.apríla 2019 sa v hoteli Gate One konal slávnostný galavečer pri príležitosti 50. výročia založenia Slovenského šermiarskeho zväzu – 50 rokov od doby, kedy v marci 1969 bol v Bratislave založený SŠZ na čele s Jozefom Kolárom starším.
Na galavečere za zúčastnilo vyše 150 hostí vrátane pani Velichky Hristevy, členky exekutívy svetovej šermiarskej federácie FIE, pána Antona Siekela,- prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru, pána Árpáda Érseka, ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, pána Jozefa Gönciho, štátneho tajomníka pre šport na MŠVVaŠ, pani Alici Fisterovej, hlavnej kontrolórky športu, pani Tatiany Drobnej, – prezidentky SŠZ, členov Výkonného výboru SŠZ, predsedov šermiarskych oddielov a slovenskí šermiarskí pamätníci.Vzácnymi hosťami boli i šermiarské legendy z Čiech.
Prezidentka šermiarského zväzu Tatiana Drobná vo svojom príhovore vykreslila históriu športového šermu na Slovensku, oboznámila o dosiahnutých výsledkoch slovenského šermu, vyzdvihla dve mená Katarínu Ráczovú–Lokšovú a Júliusa Kralika, ktorí sa dostali do Siene slávy FIE .

kompletný článok si môžete prečítať tu

50 výročie založenia SŠZ a krst knihy: Peter Drobný -“šerm 1969-2019”>>