Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

SPJ Sabadel -dobrý výkon družstva juniorov

Na poslednom podujatí svetového pohára vo fleurete juniorov naši pretekári bodovali v jednotlivcoch, výkon gradoval v súťaži družstiev.

V Sabadeli sa predstavila pätica našich pretekárov (chýbal Leo Kuchta, kvôli chorobe). Na silne obsadenom turnaji (štartovalo 175 pretekárov z 29 krajín) postup do 256 člennej eliminácie bez väčších problémov zvládli všetci naši pretekári. famózne zašermoval Arpád Fazekas, ktorý zo skupiny postupoval zo 6 víťazstvami bez prehry a do Eliminácie bol nasadený na vynikajúcom 6. mieste. V zápase o postup do 128 člennej eliminácie mal voľný los, tak ako aj všetci naši ďalší šermiari v ďalšom zápase však o TOP 64 prehral s Dánskym reprezentantom Horn-Nielsenom, ktorý prvé kolo zašermoval veľmi zle, potom sa však chytil a Árpádovi nedal žiadnu šancu. Ako druhý najlepšie postupujúci z našich šermiarov bol Zoltán Sármány, ktorý postupoval z 5 víťazstvami a jedinou prehrou, osud mu v zápase o postup medzi 64 najlepších priradil spoluhráča Ákosa Pirka, z ktorým v Sabadelli bojovali o nomináciu na MEJ a MSJ 2022 v individuálnych súťažiach. Tentokrát si jednoznačným šermom nomináciu vybojoval Ákos Pirk, ktorý zvíťazil 15:5. V ďalšom zápase o postup medzi TOP 32 však už nevedel nájsť protizbraň na francúzsky talent DeBelvala, ktorý v tomto zápase zaslúžene zvíťazil. Škoda nevyužitej šance Bendegúza Györgya, ktorý sa v zápase o postup medzi najlepších 64 stretol z Peruáncom Lutarom, ktorému podľahol 12:15. Aj náš najmladší člen výpravy Branislav Lančarič dokázal s 3 víťazstvami a 3 prehrami bez problémov postúpiť z úvodného kola, priamo do 128 člennej eliminácie, tu však na neho čakal 36 nasadený skúsený Američan Ndiaye, ktorý s prehľadom zvíťazil nad o 4 roky mladším Branislavom Lančaričom. Naši pretekári v konečnom hodnotení dosiahli nasledujúce umiestnenia: 64. miesto Ákos Pirk, 65.miesto Árpád Fazekas, 68.miesto Zoltán Sármány, 96. miesto Branislav Lančarič, 99.miesto Bendegúz György. Zo súťaže jednotlivov si naši mladý pretekári prinášajú 5,5 bodov do hodnotenia Svetového pohára juniorov a všetci sa posúvajú na lepšie pozície.

Najlepšie výsledky nás však čakali až v nedeľu, keď sa konala súťaž družstiev. Do turnaja sme nastupovali na 13.mieste z 19 družstiev. V zápase o postup do štvrťfinále sme prehrali s neskorším víťazom družstvom Talianska 28:45 (o postup do semifinále Taliani porazili Holandsko 45:22, o postup do finále Nemecko 45:23 takto náš výsledok ani nevyzerá tak zle 🙂 ). V ďalšom zápase sme Brazílii odplatili prehru z Minuloročných Majstrovstiev sveta juniorov v Káhire a zvíťazili sme 45:41, potom sme prehrali s Honkongom 38:45 a v poslednom zápase sme v obrovskom boji porazili Švédsko (Slovenský hokejový tým inšpiroval 🙂 ) 45:44 (pred posledným zápasom viedli Švédi 34:40). Gratulujeme chlapcom (Zoltán Sármány Árpád Fazekas, Bendegúz György, Ákos Pirk) k príkladnému prístupu a dobrému výsledku 11. miestu. Uvedený výsledok znamená postup vo svetovom rebríčku z 22 miesta na 17. miesto. Pred rokom o takomto čase sme v svetovom rebríčku nefigurovali vôbec, takže 17 miesto je super progresom a tým sme sa zase dostali bližšie k nášmu veľkému cieľu postupu do finálovej osmičky na Majstrovstvách Európy juniorov 2022.