Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

SPJ Athény: Kordista Daniel Ondo medzi elitou.

Na poslednom kordovom podujatí roku 2023, ktorým bol Svetový pohár juniorov v Aténach vznikol výborný výsledok, keď sa Daniel Ondo (Willard Košice/VASAS Budapest) po prvý krát prebojoval medzi TOP 32 šermiarov.

Na mega silne obsadenom svetovom pohári sa zišlo 282 šermiarov z 36 krajín sveta. Slovensko bolo zastúpené mladým družstvom v zložení Daniel Ondo (Willard Košice/Vasas Budapest), David Balog, Adrián Grunert, J.T.Lichtner (Akadémia šermu Bratislava). Už od začiatku turnaja z našich vynikol Dniel Ondo, ktorý prvé kolo absolvoval s 5 víťazstvami a 1 prehrou. V neúplnej 256 člennej eliminácii mal vďaka dobrému nasadeniu (36.) volný los. V zápase o postup do 64 člennej eliminácie rozdielom triedy porazil A.Kolesnika /EST/ 15:8. O postup do TOP 32 sa stretol so skúseným Talianskym matadorom P. Santorom. Daniel sa k tomuto zápasu postavil veľmi zodpovedne. Po väčšinu času sa mu darilo bez bázne presadzovať svoje úmysly, čo nakoniec viedlo k zaslúženému víťazstvu 15:9. V zápase o postup do osem-finále sa stretol z Ukrajinským súperom D.Plaskinom, ktorému žiaľ po veľkom boji podľahol 11:15. Dosiahnuté 23. miesto je však veľmi cenným umiestnením pre nášho mladého talentovaného pretekára, ktorý ho v svetovom pohári juniorov posunie o viac ako 100 miest vyššie.

Slová trénera Ladislav Dobosa, ktorý s pretekármi absolvoval Svetový pohár juniorov v Aténach “V korde juniorov sme na začiatku budovania družstva. Svetový pohár juniorov v Aténach bol pre niektorých prvým turnajom tohto typu. Cieľom pretekárov je zber skúseností. Napriek tomu musím pochváliť Daniela Ondu, na ktorom vidieť, že už tri roky trénuje v Maďarsku. Vedie ho skúsený Maďarský odborník Imre Csabai. Daniel v Aténach predviedol veľmi vyzretý šerm, ktorým dokázal konkurovať aj TOP šermiarom tejto vekovej kategórie. Vidím v ňom veľký potenciál do budúcna.”

Umiestnenia: 1.m. Yiasseen Mohamed /EGY/, 2.m. Gallassi Mateo /ITA/, 3.m. Wingerten Nolan /FRA/ a Somodi Soma /HUN/ ……23.m. Daniel Ondo, 227.m. David Balog, 269.m. Adrián Grunert, 275.m. J.T.Lichtner

V nedeľu bola na rade súťaž družstiev. Štartovalo 29 družstiev z 29 štátov. Naše družstvo bolo nasadené na 27. mieste. O postup do TOP 16 sa stretlo so 6. nasadeným, družstvom Kazachstanu, ktorému podľahlo 17:45. Skončilo na 27. mieste. Umiestnenia: 1. Taliansko, 2. Nemecko, 3. USA…..27. Slovensko