Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Šerm na Dennom tábore Slovenského olympijského tímu

Deti, ktoré sa zúčastňujú spoločného projektu Slovenského Olympijského a športového výboru a cestovnej kancelárie Satur, s názvom “Denný tábor Slovenského olympijského tímu” a ktorý prebieha počas celého leta sa vďaka SŠZ majú možnosť zoznámiť sa aj s naším športom.

Do tajov a histórie šermu ich každý piatok v mesiaci júl budú zasväcovať pretekári, pretekárky a tréneri klubu šermu Šamorín. V auguste štafetu prevezme Akadémia šermu Bratislava. Prvé stretnutie, ktorého sa v piatok 9. júla zúčastnilo 36 športu-chtivých detí, malo veľký úspech. V nádherných priestoroch kongresového centra X-bionics sa mladí športovci mali možnosť zoznámiť sa z krátkou históriou šermu. Na krátky čas sa preniesli do histórie: boli účastníkmi potýčky dvoch kmeňov o uloveného mamuta.

Krátka ukážka – ako asi mohol šerm vzniknúť

Ako mušketieri bránili česť francúzskeho krála proti gardistom kardinála Richelie-ho, zviedli šermiarsky duel o srdce milovanej osoby, zoznámili sa s pravidlami, ktoré platia na turnajoch v šerme šabľou, kordom a fleuretom.

Vraciame sa do dôb v ktorých sa odohráva román A.Dumasa. Kto vyhrá dnes, mušketieri, alebo gardisti?

Pozreli si zápas dvoch mladých fleuretistiek a v neposlednom rade mali možnosť aktívne si vyskúšať kompletný šermiarsky tréning (rozcvička, koordinačné cvičenia, práca nôh a napokon súboj fleuretom na 5 zásahov) v skrátenej podobe.

Rebeka Forgáchová a Anna Valacsayová predviedli deťom zápas dvoch fleuretistiek na 5 zásahov
Deti si vyskúšali ako mladý šermiari trénujú.

Poďakovanie patrí aj generálnej sekretárke SŠZ Gabike Geršiovej, ktorá sa tejto vydarenej akcie tiež zúčastnila a pomáhala pri cvičeniach.