Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Povinné úpravy masky a chrániča hrudníka

Podľa rozhodnutia Kongresu FIE, ktorý sa konal v Dubaji v novembri 2017, od novej sezóny 2018/19 bude používanie dvojitej ochrany pre masky a chráničov hrude na súťažiach organizovaných FIE povinné.
S ohľadom na bezpečnosť šermiarov a konzistentnosť nariadení EFC s pravidlami FIE sa EFC Comex jednomyseľne rozhodol, že masky s rôznymi bezpečnostnými systémami a chrániče prsníkov / hrudníka sa budú uplatňovať na všetkých turnajoch EFC od začiatku novej sezóny 2018/2019.
Maska musí obsahovať dva rôzne bezpečnostné systémy na zadnej časti masky, pričom obidva konce bezpečnostných popruhov musia byt pevne pripevnené na obidve strany masky.
Chránič prsníkov/hrudníka: Vo všetkých zbraniach je používanie chrániča hrude (vyrobeného z kovu alebo iného pevného materiálu) pre ženy povinné a pre mužov dobrovoľné. Vo fleurete musí byt chránič pod ochranným plastrom. Vo fleurete musí mat chránič tieto charakteristiky: celá vonkajšia časť chrániča (stranou k protivníkovi) musí byt pokrytá mäkkým materiálom, ako napríklad E.V.A. (Etylén-vinylacetát) s hrúbkou 4 mm a hustotou 22 kg / m3. (Materiál môže byť pripevnený k súčasným plastovým modelom alebo zabudovaný do výroby nových chráničov hrudníka). Materiál musí mať technickú značku SEMI 25 v strede horného okraja.