Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Miroslav BARÁNIK v klube šesťdesiatnikov.

V týchto dňoch oslavuje okrúhle šesťdesiatiny dlhoročný šermiarsky funkcionár a tréner Ing. Miroslav Baránik.
Ako pretekár začínal so šermom pod vedením PhDr. Aladára Koglera v Slávii UK v roku 1971 a ako československý šermiar to dotiahol na 5. miesto na Univerziáde v Prahe. Neskôr ako člen TJ Žižka Jazdec získaval prvé skúsenosti aj ako tréner. V trénerskej činnosti pokračoval od roku 1997 v Bratislavskom šermiarskom klube Ferdinanda Martinenga, kde sa venuje aj funkcionárskej činnosti, zabezpečovaniu denného chodu klubu s viac ako 40 pretekármi a od roku 1997 je prezidentom klubu. V rokoch 2007 až 2016 zastával funkciu predsedu Slovenského šermiarskeho zväzu.
Najväčšiu radosť mu robila v šerme jeho dcéra Dagmar, ktorú priviedol do telocvične na prvé skusy už ako 3 ročnú. Spolupracovali s viacerými osobnými trénermi pre Dadu, prešli z fleuretu na kord a precestovali spolu doslova celý svet. Dagmar spolu s otcom priniesla pre slovenský šerm množstvo úspechov, pódiových umiestnení zo Svetových pohárov i bronzovú medailu z ME do 23 rokov. Práci v SŠZ venoval Miro veľa času a energie a kus svojho života nechal na cestách po pretekoch.

Milý Miro, želáme Ti veľa zdravia, síl a chuti do ďalšej práce v šermiarskom klube, a tiež aby Ti aj naďalej prinášali radosť výsledky našich zverencov.