Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

MEK 2022 – R. Forgáchová v hlavnej súťaži

Dnes Boli na Majstrovstvách Európy kadetov na rade súťaže vo fleurete kadetiek a v šabli kadetov. My sme mali zastúpenie len vo fleurete kadetiek prostredníctvom Rebeky Forgáchovej z Klubu šermu Šamorín.

Rebeka, ktorá je vekom ešte len staršia žiačka, teda v kadetkách bude štartovať aj v nasledujúcich dvoch sezónach na svojich prvých Majstrovstvách Európy nesklamala. V sedemčlennej skupine dosiahla dve víťazstvá, z ktorých veľmi poteší víťazstvo nad reprezentantkou Maďarska Norou Gretou Marosi 5:1, druhé víťazstvo dosiahla nad Švédkou z exotickým menom India Orrmalm-Heimfors 5:0, o jediný zásah 4:5 prehrala z o rok staršou Češkou Barborou Prokešovou, proti pretekárke Latvie Juliane Semarovej viedla už 3:0, tu však zmenila a nakoniec tento zápas prehrala 3:5. Proti dvojici Petrová /UKR/ 1:5 a Isbir /TUR/ 0:5 ešte nedokázala zašermovať.

Rebeka vzhľadom k priaznivému skóre z dvoma víťazstvami postúpila do hlavnej súťaže, ako nasadená číslo 49. V zápase o postup medzi najlepších tridsaťdva sa stretla z 15. nasadenou Nemkou Veronikou Seifert, ktorá však bola nad sily našej fleuretistky. Napriek prehre 6:15 však Rebeka nesklamala. Na svojich prvých Majstrovstvách Európy kadetiek medzi o dva roky staršími šermiarkami dokázala postúpiť zo skupiny a nakoniec skončila na 50.mieste z 77 pretekárok.

Titul Majsterky Európy v šerme fleuretom kadetiek na rok 2022 vybojovala Matilde Molinary z Talianska, ktorá vo finále porazila Maďarku Jázmin PaPP.

Rebeka Forgách /Klub šermu Šamorín/