Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Leo Kuchta vo finále na EPK v Thessalonikách

Po prvom Európskom pohári kadetov vo fleurete, sme mali finalistu aj na druhom podujatí, ktoré usporiadal Grécky šermiarsky zväz v Thesalonikách. Na turnaji štartovalo 130 pretekárov z 22 krajín.
Náš pretekár Leopold Kuchta, ktorý bol do súťaže nasadený na 2. mieste od úvodného kola potvrdzoval rolu jedného z favoritov. Do hlavnej súťaže sa prebojoval bez jedinej prehry so šiestimi víťazstvami. V zápase o postup medzi najlepších 64 mal voľný los, O postup medzi najlepších 32 bez problémov porazil Rumuna Pavela 15:8, o šestnástku podobným spôsobom Turka Sezera, o štvrťfinále Qatarčana Khalifu 15:10. V zápase o postup do semifinále prehral s neskorším víťazom Chenom z Tajpej pomerom 11:15. Leo skončil na výbornom 7. mieste a do hodnotenia Európskeho pohára si pripísal 42 bodov.
Veľkú smolu mal ďalší náš pretekár Arpád Fazekas, ktorý z prvého kola postupoval zo 4 víťazstvami a jednou prehrou( z jeho skupiny odstúpil pretekár kvôli zrraneniu). V hlavnej súťaži postupoval po ťažkých zápasoch až po najlepších 32 pretekárov, kde sa stretol s druhým nasadeným Maďarom Somom Horváthom. Arpád v obrovskom súboji nakoniec Maďarovi podľahol najtesnejším rozdielom 14:15 a obsadil prijatelné 24.miesto. Soma Horváth to nakoniec dotiahol na 5. miesto.
Žiaľ veľmi sa nedarilo nášmu tretiemu pretekárovi Ákosovi Pirkovi, ktorý síce z úvodného kola z dvomi víťazstvami a 4 prehrami dokázal postúpiť do hlavnej súťaže, tu však prehral hneď svoj úvodný duel s Rumunom Vladom Rosum hladko 7:15 a z ďalšej súťaže bol vyradený. V konečnom hodnotení obsadil 87. miesto.

K výbornému výsledku Lea Kuchtu gratulujem!