Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Kristián FORGÁCH – Gratulujeme k jubileu!

V týchto dňoch oslavuje krásne 70. narodeniny prezident Klubu šermu Šamorín – Kristián FORGÁCH.
Kristián je členom šamorínskeho klubu od prvopočiatkov. Najprv ako pretekár, skoro 50 rokov ako tréner a súčasne predseda, neskôr ako prezident klubu. Počas aktívnej činnosti patril k pretekárom, ktorí zahájili úspešné ťaženie šamorínskych šermiarov na Československých planšoch.

Na svoje šermiarske úspechy nadviazal ako fundovaný tréner, pokračujúc v šľapajách svojho otca, zakladateľa klubu Oszkára Forgácha. U Kristiána bola okrem výkonnostného rastu svojich zverencov vždy dôležitá aj výchova k čestnosti a ďalším hodnotám života. Viedol a vedie svojich zverencov, ktorých bolo za skoro 50 rokov vyše 200, k životu v športovom duchu, k fair play a v neposlednom rade ich motivoval k dosahovaniu vrcholných výsledkov. Za jeho trénerskej a prezidentskej činnosti dosiahli jeho zverenci, alebo zverenci jeho zverencov, mnoho desiatok titulov Majstrov Československa a Slovenska, tituly víťazov Svetového pohára junioriek a juniorov, finálové umiestnenia na Majstrovstvách sveta kadetov a kadetiek.
Do dnešného dňa aktívne pôsobí v Klube šermu Šamorín ako tréner a prezident klubu, ktorý svoje odborné poznatky odovzdáva mladej generácii.

K životnému jubileu mu prajeme veľa zdravia, šťastia a športových úspechov.