Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Kord – Kadeti/ky a mladší žiaci/ky zabojovali o titul M-SR.

Dnes boli na rade súťaže v kategórii mladších žiakov a žiačok a kadetov a kadetiek. Tituly Majstrov Slovenska si rozdelili šermiari z klubov: Willard Košice, KŠ Snina, AŠ Batislava. Pročom najúspešnejším klubom za dnešok bol Willard Bratislava, ktorý získal dve tituly Majstrov Slovenska.

V kategórii mladších žiakov si titul Majstra Slovenska vybojoval Tomáš Fiačan z klubu šermu Willard Košice, ktorý vo finále suverénnym spôsobom 12:3 zdolal Filipa Hluchého z klubu Akadémia rmu Bratislava. Na treťom mieste sa umiestnili Jakub Kazík z klubu KŠ Snina a Pončák Matej Willard Košice. Na turnaji štartovalo 19. pretekárov zo 6 klubov (Willard Košice, BŠK Martinengo Bratislava, KŠŠ Zvolen, KŠ Snina, AŠ Bratislava, KŠK 1903 Košice). V družstvách si titul odnáša družstvo Klubu Willard Košice v zložení: T.Fiačan, M.Pončák, J.Kočí, ktoré vo finále zdolalo klub BŠK Martinengo Bratislava: A.Hanusz, D.Vaský, M.Vrlák. Na treťom mieste sa umiestnilo kombinované družstvo Willardu Košice a KŠK 1903 Košice: D.Jusko, J.Pobeha, A.Štec. V kategórii mladších žiačok štartovalo málo pretekárok (5). Nakoniec sa titul Majsterky Slovenska v korde ml. žiačok podarilo vybojovať Vanese Kováčovej z Klubu Šermu Snina, ktorá vo finále porazila oddielovú kolegiňu Bianku Sidorovú 12:11. Na treťom mieste sa umiestnili Linda Remiášová z klubu AŠ Bratislava a Ema Hrunená z klubu KŠ Snina. Družstvá sa kvôli nízkemu počtu šatartujúcich neorganizovali.

V kategórii kadetov dominoval pretekár klubu Willard Košice Daniel Ondo, ktorý vo finále zdolal včerajšieho víťaza kategórie starších žiakov Adriána Grunerta veľmi presvedčivo 15:4. Bronzové medaile si odnášajú David Balog z klubu AŠ Bratislava a Lukáš Sentiván z klubu KŠ Snina. V kategórii kadetiek si titul odnáša Mária Riedl z klubu KŠ Snina, ktorá si vo finále poradila zo súperkou z klubu Willard Košice: Ellou Rosenbergerovou hladko 15:5. Bronzové medaile patria členkám klubu Akadémia šermu Laure Árendáš a Alexandre Rusňákovej. V družstvách rolu favorita potvrdilo družstvo AŠ Bratislava /D.Balog, A.Grunert, L.Miko, L.Mravec/, ktoré pomerne hladko (45:29) zvíťazilo nad družstvom KŠ Sniny /G.Ganaj, J.Harmaňoš,M.Hrustič, L.Sentiván/. Bronzové medaile si vybojovalo družstvo AŠ Bratislava 2 v zložení: L.Hluchý, J.Lichtner, D.Pašš, V.Sylchenko/. V družstvách kadetiek zvíťazilo kombinovné družstvo Willardu Košice a KŠ Snina /N.Pončáková, M.Riedl, E.Rosenbergerová/. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo AŠ Bratislava 1 /L.Árendáš, V.Hubnská,L.Krnová, A.Rusňáková/, ktorá skončila pred družstvom AŠ Bratislava 2 /L.Číková, L.Davidová, N.Kleštincová, L. Štefániková/.

K výborným výsledkom gratulujeme!