Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Fleuretové družstvo úspešné na SPJ v Bangkoku.

Na ďalšom podujatí svetového pohára v šerme fleuretom juniorov v Bangkoku naše Fleuretové družstvo pokračuje v úspešnej sérii. Po 9. mieste zo svetového pohára družstiev v Londýne a 9. mieste zo svetového pohára družstiev Leszne pridávajú naši fleuretisti umiestnenie v TOP 8 na treťom podujatí Svetového pohára družstiev v Bangkoku.

Výsledok sa nerodil ľahko. V Bangkoku štartovalo 15 družstiev (družstvo Indie nakoniec zo súťaže odstúpilo) pričom chýbali Taliani, Japonci aj Nemci, napriek tomu bola súťaž družstiev veľmi náročná (Okrem Ázijských lídrov: Korei, HongKongu, Číny a Japonska) sa pomaly medzi špičku predierajú aj ďalšie krajiny ako napréklad Singapúr, Tajwan, Uzbekistan. Naše družstvo bolu do neúplnej 16 člennej eliminácie nasadená na 5. mieste. O postup do TOP 8 sme sa stretli z družstvom Jordánska, z ktorým sme začali neisto, k čomu vo veľkej miere prispel aj jeden z dvojice pridelených rozhodcov (takto slabo a zle rozhodujúceho rozhodcu, ktorý vo vyše 90 percentách zlých rozhodnutí ukrivdil nášmu družstvu som ešte nevidel), našťastie poslednú trojicu zápasov rozhodoval fundovaný Americký rozhodca, a tak sme nakoniec po veľkom trápení zvíťazili 45:35.

V zápase o postup do semifinále sme sa stretli z veľmi silným družstvom Uzbekistanu, ktorý sme pred dvoma týždňami v Leszne jednoznačne porazili. V Bangkoku však bola situácia opačná. Uzbekistanci šermujúci pod vedením finalistu zo súťaže jednotlivcov Yusufa Asranova jednoznačne v každom zápase dominovali nad našim družstvom šermujúcim ešte pod vplyvom predošlého zápasu. Nakoniec súperi zaslúžene zvíťazili vysoko 16:45.

V zápasoch o umiesnenia 5 až 8 sme sa najskôr stretli z družstvom Korey, ktoré o semifinále tesne prehralo s neskorším víťazom družstvom USA. V tomto zápase, aj keď sme ho prehrali 37:45 sme zašermovali dobre, keď dvom z našich troch šermiarov sa podarilo nakoniec vyšermovať pozitívne skóre, čo proti tak silnému družstvu ako Korea (vedená dvojnásobným vicemajstrom sveta Hyeonbhinom ANom) je, nie je zlé.

V poslednom našom vystúpení v Bangkoku sme sa stretli z družstvom Kazachstanu, Počas prvých 6 zápasov sme snimi šermovali veľmi vyrovnane a ni jednému družstvu sa po prvej a druhej tretine nepodarilo viesť vyššie ako o jeden zásah. Poslednú tretinu sme však už jednoznačne vyhrali 16:11 a tým sme upravili konečný stav na 45:41 pre SLOVENSKO.

Umiestnenia: 1.USA, 2.FRA, 3.GBR …..7.SVK

Pred súťažou družstiev sa konala súťaž jednotlivcom, v ktorom sa našim šermiarom veľmi nedarilo. Z úvodného kola postupovali zo: Kuchta 4V:2P, Pirk 4V:2P, Fazekas 4V:2P, Gyorgy 3V:3P. Uvodný eliminačný zápas o postup medzi najlepších 64 sa stal osudným Bendegúzovi Gyorgyovi, ktorý nedokázal nájsť protizbraň na Malajzijčana GOHa s ktorým tesne prehral 13:15. Ákos Pirk (15:12 Glasson/AUS), Árpád Fazekas (15:10 SOH/SGP) a Leo Kuchta (15:7 Aldoshin/KAZ) dokázali zdolat svojich súperov. Zápasi o postup medzi “TOP 32” však už znamenali pre našich šermiarov stopku. Leo Kuchta prehral tesne 12:15 s neskorším strieborným Korejčanom Hyeonbhinom AN-om, Ákos Pirk 11:15 s famózne šermujúcim Uzbékom Asranovom, ktorý to nakoniec dotihol až na 6. miesto. Arpád Fazekas prehral vysoko 7:15 z ďalším Uzbekom Radmirom Semenevom.

Víťazom svetového pohára sa stal Francúz Anas Anane, 2.miesto Hyeobhin AN /KOR, 3. Roy Graham USA a Eliot Chagnon /FRA. Umiestnenia našich pretekárov: 46.Kuchta, 50.Pirk, 51. Fazekas, 70. Gyorgy.