Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Fleuretisti na Dunajskom pohári skončili siedmy

Výborný výsledok dosiahlo naše fleuretové družstvo kadetov na Európskom pohári družstiev v Bratislave keď sa prebojovalo až do štvrťfinále turnaja.
Fleuretové družstvo zložené výlučne z pretekárov Klubu šermu Šamorín (Zoltán Sármány, Bendegúz György a Arpád Fazekas – tréneri Krisztián Forgách, Zoltán Sármány starší a Jozef Nagy) v zápase o postup do štvrťfinále porazilo družstvo Chorvátska 45:43 v ďalšom zápase s neskorším bronzovým medajlistom Kanadou po výbornej prvej tretine sme viedli 15:2, v druhej tretine kanaďania zvrátili stav a v poslednej tretineuž náš finiš nestačil a nakoniec sme prehrali 45:42, V ďalšom zápase nás čakalo to Holandsko, ktoré na predošlom Európskom pohári v Halle bolo štvrté, v tomto zápase naši žiaľ tesne ale nestačili na súperov a podľahli im pomerom 40:45. V poslednom zápase o siedme miesto sme porazili družstvo Bieloruska 45:39.
Dosiahnuté 7. miesto spomedzi 19. družstiev je veľmi dobrím umiestnením, berúc do ohľadu, že Bendegúz a aj Arpád sú kadetmi len prvým rokom, pričom kvôli študijným povinnostiam v družstve neštartoval náš momentálne najsilnejší pretekár Leopold KUCHTA a kvôli zraneniu ani Ákos PIRK, ktorý to pred mesiacom v Halle dotiahol najďalej.

K výbornému výsledku gratulujeme!!!