Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

V Lime družstvo Fleuretistov v TOP štvorke

Naši juniorský fleuretisti sa v dňoch 17. až 19. novembra zúčastnili v hlavnom meste Peru v Lime druhého kola Svetového pohára juniorov.

V piatok bola na rade súťaž jednotlivcov. Najviac sa darilo nášmu najmladšiemu pretekárovi Branislavovi Lančaričovi, ktorý skončil na 18.mieste. Tesne za ním skončili Árpád Fazekas – obsadil 23.miesto a Ákos Pirk – obsadil 24.miesto. Na Svetovom pohár štartovalo 62 pretekárov z 20 krajín).

V nedeľu turnaj pokračoval súťažou družstiev. Do turnaja sa za registrovalo osem družstiev. Naši reprezentanti boli nasadený na 3. mieste. V zápase o postup do semifinále sme porazili 6. nasadený Ecuador vysoko 45:25. V ďalšom zápase o postup do finále sme podobne vysoko prehrali z týmom Maďarska 28:45. A v zápase o bronzovú medailu sme prehrali z družstvom Ukrajiny 38:45. Družstvo v zložení : Ákos Pirk, Árpád Fazekas, Branislav Lančarič nakoniec skončilo na 4. mieste. Víťazom sa stalo USA, ktoré vo finále porazilo Maďarsko.

Po Svetovom pohári v Lime Arpád Fazekas postúpil na 12.miesto Juniorského sveového pohára fleuretistov. Ákos Pirk na 25. miesto. Družstvo si polepšilo o jedno miesto. V aktuálnom poradí svetového pohára juniorov mu patrí 8. miesto!!!

Gratulujeme!