Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Ján SZALAY na Satelite v Belehrade siedmy

Výborný výkon a dobrú pripravenosť v novej sezóne preukázal Ján Szalay (BA MPC) na prvom kordovom satellite tejto sezóny v Belahrade.
Spomedzi 72 účastníkov z 21krajín sa prebojoval medzi najlepších osem, keď v šesťčlennej skupine prvého kola bol nad jeho sily len Dabija /ROM/. Dvanáste nasadenie po základnom kole znamenalo priamy postup do 32-ky. O postup do 16-ky porazil vo výbornom zápase Reznikovich /MLT/ 15:7 a o 8-ku Ristic /SRB/ 15:11. Nad jeho sily bol rýchly Shindler /USA/ ktorému podľahol 9:15. Konečné siedme miesto znamená pre Janka zisk cenného bodu do seniorského hodnotenia svetového pohára.
Poradie ďalších slovenských pretekárov: 24.m. Lukas Jakub Johanides, 26.m. Ján Cipár, 45.m. Alex Duduc /všetci BŠK Martinengo/. V súťaži žien štartovalo 55 pretekárok z 12 krajín. Do 32-ky sa prebojovali Laura Sasváriová /AŠ Bratislava/ a Katarína Hunčárová /KŠ Snina/, ktoré obsadili v konečnom hodnotení 20.m. resp. 32.miesto. Umiestnenie ďalších slovenských pretekárok: 33.m. Regina Bursová /AŠ Bratislava/, 50.m. Sonja Rošková, 53.m. Ida Kameniščáková /STU/.

K predvedeným výkonom srdečne gratulujeme!