header

Dominik SOÓKY
Majster SR-fl. starši žiaci
1.m. Bratislava /SVK/

Kitti BITTEROVÁ
Majsterka SR-fl. kadetky
1.m. Šamorín /SVK/

David VÉGH
Majster SR-fl. kadeti
1.m. Šamorín /SVK/


Nábor nových členov

Klub šermu Šamorín vyhlasuje nábor nových členov. V sezóne 2011-2012 otvára prípravku pre mladých budúcich šermiarov a šermiarky: ročníky 2002-2003. Záujemci sa môžu prihlásiť do konca septembra 2011 v utorok a vo štvrtok od 15,00 do 16,00 hodín v šermiarskom pavilóne Oszkára FORGÁCHA na Veternej ulici č. 18. Na tréningoch sa súčasne so špeciálnym šermiarskym tréningom uskutočňuje aj tréning zameraný na všeobecný fyzický rozvoj detí v jednom z najmodernejších šermiarskych pavilónov na Slovensku. Informácie na mobilnom t. čísle 0903 446157. >>

Letné sústredenie v Rusku

18 júl 2012

Nižšie si môžete prečítať informácie ohľadom letného sústredenia, konaného pri Rostove na Done v Rusku.
Dňa 30. júla 2012 /pondelok/ o 19,00 hodine v šermiarni klubu šermu na Veternej ulici 18 je plánované stretnutie rodičov detí, ktoré sa sústredenia v Rusku zúčastnia. Na stretnutí sa upresnia pokyny ohľadom sústredenia. Prosím rodičov aby dali svojim deťom skontrolovať, či majú šermiarsku výstroj a výzbroj v poriadku. Ak nie treba ju buď opraviť alebo dať opravárovi klubu pánovi Vaškovi na opravu. Tí čo ešte neodovzdali fotokópiu pasu prineste ju na schôdzu. Nižšie si môžete prečítať všeobecné organizačné pokyny. Prosím vytlačiť a vyplniť formulár: súhlas rodiča s účasťou dieťaťa na sústredení a priniesť na schôdzu.

Organizačné pokyny letného sústredenia:>>

Informovaný súhlas rodiča:>>


Tituli Majstrov SR do Šamorína

13 máj 2012

Uplynulý weekend sa šermovalo o tituly Majstrov SR vo fleurete starších žiakoch a žiačok a v kadetoch a kadetkách. Všetky tituly vyhrali naši pretekári.
V starších žiakoch sa vo finále stretli dvaja Šamorínčania Dominik SOÓKY a Ondrej UNGER, takže otázkou bolo len kdo z uvedenej dvojice titul získa. Nakoniec lepšie zašermoval Dominik SOÓKY a zaslúžene získal svoj prvý titul Majstra Slovenska. Na treťom mieste sa umiestniul minuloročný víťaz Henrik EGYENES PÖRSÖK tiež z nášho klubu, ktorého v zápase o postup do finále vyradil práve Dominik. Takže v tejto kategórii spokojnosť nadovšetko.
V kategórii starších žiačok bola najvätšou favoritkou Kitti BITTEROVÁ, ktorá nakoniec nikoho nenechala na pochybách o tom, kto v tejto kategórii na Slovensku kraľuje. Vo finále porazila Viktóriu KRÁLIKOVÁ z klubu STU Bratislava rozdielom niekoľkých kategórií 15:1. Viac sme očakávali od Riti PIRK, ktorá nakoniec spolu s Michaelou Derzsiovou skončili na 3. mieste. Žiaľ v zápase o postup do finále Rita Podľahla súperke (Viktórii Králikovej) 14:15. keď už prehrávala aj 2:10. Poľavenie v tréningu v posledných mesiacoch ju stálo striebornú medajlu.
V súťaži družstiev u starších žiakov zvíťazilo naše prvé družstvo v zložení (D.Soóky, O. Unger, H. Egyenes-Pörsök, T.Major) pred našim druhým družstvom. U starších žiačok podobne naše prvé družstvo v zložení (K. Bitterová, R.Pirk, M. Derzsiová, K. Cséfalvayová)zvíťazilo keď vo finále porazilo naše druhé družstvo.
V nedeľu boli na rade súťaže v kategórii kadetov a kadetiek.
V kadetoch bez problémov zvíťazil náš David VÉGH, keď vo finále porazil pretekára STU Bratislava Jána Galana. Na bronzových pozíciách skončili naši pretekári David POKORNÝ a Vendelín ŠIMKOVIČ.
V kadetkách duplovala Kitti BITTEROVÁ, ktorá po titule v kategórii starších žiačok pridala aj titul Majsterky SR v kategórii kadetiek, keď vo finále porazila svoju oddielovú kolegiňu Anikó HERBERGER. Bronzovú medajlu vybojovala Michaela DERZSIOVÁ.
V súťaži družstiev zvíťazilo naše prvé družstvo v zložení ( D. Végh, D.Pokorný, V.Šimkovič) pred družstvom STU Bratislava. Na treťom mieste sa umiestnilo naše druhé družstvo.
V kategórii kadetiek sa súťaž o titul Majstra SR v družstvách nekonala.

K pekným výsledkom gratulujeme


Odchody na turnaje

13 apr 2012

Informácie ohľadom času odchodov na turnaje, ktoré sa konajú 14. a 15. apríla 2012.
14.IV.2012 - Budapest Mladší žiaci a žiačky odchod mikrobusu od šermiarne o 6,45 hodine.
14.IV.2012 - Mödling - seniori, seniorky odchod spred šermiarne o 7,15 hodine
15.IV.2012 -Krems - kadety, kadetky odchod mikrobusu spred šermiarne o 6,45 hodine


Majstrovstvá Sveta kadetov a juniorov 2012

6 apr 2012

Moskva - Na Majstrovstvách Sveta kadetov a juniorov v Moskve najlepšie z našich fleuretistka K. Bitterová.
Ako prvé sa na Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov do bojov zapojili naše kadetky vo fleurete. Obom našim pretekárkam Kitti Bitterovej a aj Anikó Herbergerovej priradil los dobrú skupinu. Anikó Herbergerová po neúspešnom účinkovaní na ME kadetov a juniorov pred mesiacom, šermovala v lepšej forme. Hlavne psychycky v sedemčlennej skupine vybojovala 4 víťazstvá a dve prehry. Po úvodnom kole bola do hlavnej súťaže nasadená na výhodnom 15. mieste. Žiaľ o postup medzi najlepších 32 prehrala s holanďankou Svenjou Jahn a skončila na prijateľnom 35. mieste. Kitti Bitterová začala veľmi nervózne. V úvodnom zápase prehrala so Alžírčankou Adjabi vysoko 1:5, potom s Holanďankou Rentier 3:5. V zápôtí však vyhrala všetky svoje zostávajúce zápasi s Collister /GBR/, Vardar /TUR/ a Zelmanovics /AUT/ a do priamej eliminácie bola nasadená na 33. mieste. O postup medzi najlepších 32 pretekárok porazila Holanďanku Eline RENTIER hladko pomerom 15:9 v zápase o postup jej však los priradil najvyššie nasadenú pretekárku Talianku Eriku Cipressa. V tomto zápase s o rok staršou pretekárkou ťahala Kitti za kratší koniec a nakoniec zaslúžene zvíťazila Talianka pomerom 15:6. Kitti Bitterová na svojich prvých MSK skončila na peknom 24. mieste. Štartovalo 77 pretekárok z 37 štátov. Majstrovský titul vybojovala Kristína Samsonová z Ruska.
Druhý deň bol na rade fleuret kadetov. V tejto zbrani nás zastupoval jediný pretekár David Végh. David skupinu zašermoval dobre. Z piatich súbojov vyhral štyri postupne nad Španielom, Dánom, Portugalcom i Latvijcom, prehral jediný zápas so silným Bielorusom tesne 3:5. do 128. člennej eliminácie bol nasadený na dobrom 24. mieste. V zápase o postup medzi najlepších 64 mal volný los a v zápase o postup medzi najlepších 32 pretekárov sa stretol so súperom zo Singapúru. Leung Sing Ho /SIN/ bol však nad jeho sily a David s ním prehral pomerom 7:15. Skončil na 39. mieste. Na turnaji štartovalo 91 pretekárov zo 40 štátov. Titul Majstra sveta do Japonska odnáša Matsyujama Kyosuke.
V súťaži junioriek štartovala aj kadetka Kitti Bitterová, ktorá zo skupiny postúpila s 2 víťazstvami a tromi prehrami. V zápase o postup medzi najlepších 32 pretekárok však už podľahla skúsenejšej Brazílčanke Bulcao pomerom 11:15. klasifikovaná bola na 57. mieste. Turnaja sa zúčastnilo 92 pretekárok zo 42 štátov. Juniorskou Majsterkou sveta sa stala Alice Volpi z Talianska.
V súťaži juniorov vo fleurete nás zastupoval kadet David Végh. V úvodnom kole si počínal nadmieru dobre. Zo šiestich zápasov zvíťazil v štyroch nad pretekármi z Juhoafrickej repuibliky, Egyptu, Korey a aj silným Nemcom Doerom. Prehral s predstaviteľmi Ázie Číňanom Lium najtesnejším rozdielom 4:5 a Japoncom Okimotom 3:5. Do neúplnej 128 člennej eliminácie bol nasadený na peknom 38 mieste. V boji o postup do 64 člennej eliminácie presvedčivo zvíťazil nad Srbom Petrovičom a v ďalšom zápase o postup medzi najlepších 32 pretekárov prehral so súperom z Polska Gryglewskim 4:15. David skončil na 45. mieste. V súťaži štartovalo 122 pretekárov z 58 štátov. Majstrovský titul ostal v Rusku pričinil sa o to Timur Safin.
K pekným výsledkom gratulujeme


KŠ Šamorín najúspešnejší klub v Treibachu

31 mar 2012

Výborné vásledky dosiahli mladí odchovanci Klubu Šermu Šamorín v rakúskom Treibachu na Medzinárodnom turnaji žiakov INTERNATIONAL AUER VON WELSBACH CUP 2012.
V kategórii starších žiakov štartovalo 33 pretekárov zo 4 štátov. Po celodenných súbojoch sa finálový zápas stal súbojom dvoch mladých pretekárov Klubu Šermu Šamorín. Nakoniec zaslúžene zvíťazil Dominik SÓÓKY pred oddielovým kolegom Henrikom EGYENES PÖRSÖKOM.
Ani naše staršie žiačky sa nedali zahanbiť. Pohár pre víťaza vybojovala pretekárka Klubu Šermu Šamorín Rita PIRK keď vo finále presvedčivo porazila Li Leu Ming z Chorvátska. Pekné 5 miesto vybojoval ďalšia pretekárka KŠ Šamorín Karolina CSÉFALVAY, ktorá v tejto vekovej kategórii bude štartovať aj o rok.
V kategórii mladších žiakov pekný výsledok dosiahol pretekár Klubu šermu Šamorín Márton LELKES, ktorý v zápase o postup do semifinále už prehrával 9:6. Po koncentrovanom výkone však dokázal zápas otočiť a nakoniec zaslôúžene zvíťazil 10:9. V zápase o finále bol už však súper už nad jeho sily, ale dosiahnuté tretie miesto pre Mártona, ktorý v tejto kategórii bude štartovať aj v budúcej sezóne je viac než výborným výsledkom.
V kategórii mladších žiačok už pravidelnú striebornú medajlu na Slovensko prináša Patrícia TAKÁCSOVÁ tiež z klubu šermu Šamorín, ktorej v tejto sezóne nedarí konečne postaviť na najvyšší stupienok. Ani v Treibachu to nebolo inak, po pekne odšermovanom prvom kole a a eliminačných zápasoch v o finále zase ostala na štíte súperky tentokrát pretekárky Lilli Marii BRUGGER z Rakúska.
K pekným výsledkom gratulujeme


Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov 2012

9 mar 2012

Na Majstrovstvách Európy kadetov a juniorov v Poreči osemfinálové súboje bez našej účasti.
Prvého marca šermovali naši kadeti vo fleurete. Žiaľ ani jednému z trojice David VÉGH, Vendelín ŠIMKOVIČ, a David POKORNÝ sa nepodarilo postúpiť zo 64 člennej priamej eliminácie. Najlepšie z našich pretekárov skončil David Végh ktorý sa umiestnil na 50. mieste, Vendelín Šimkovič na 56. mieste a David Pokorný nepostúpil zo skupiny a skončil na 80. mieste.
Druhý deň boli na rade súťaže vo fleurete kadetiek. Podobne ako chlapcom ani im sa nedarilo. Anikó HERBERGEROVEJ jediné dosiahnuté víťazstvo vo vyraďovacom kole nestačilo na postup do hlavnej súťaže a jej 56. miesto je sklamaním, podobne ako 41. miesto mladej Kitti BITTEROVEJ, ktorá síce z prvého kola postúpila, ale v zápätí ju vyradila skúsená Poľka - Martina Dlugos.
V súťaži družstiev zlé nasadenie na základe dosiahnutých výsledkov v jednotlivcoch zapríčinilo že sme sa museli stretnúť z Iraelom už v zápase o postup medzi najlepších 16 družstiev. Tento zápas sme prehrali a v konečnom hodnotení nám ušlo 17. miesto.
V súťaži juniorov sa vo fleurete štartoval David Végh ako kadet a síce postépil z vyraďovacieho kola do hlavnej súťaže ale zápas o postup medzi najlepších 32 pretekárov už bol nad jeho sily. V konečnom hodnotení mu patrí 44. miesto.
U junioriek podobne ako Végh u juniorov štartovala a mladá Kitti BITTEROVÁ. Kittti BITTEROVÁ postupovala z úvodného kola z dvomi výhrami, v zápase o postup medzi najlepších 32 porazila skúsenú Nemku Taminu Knauer a v zápase o postup medzi najlepších 16 prehrala s neskoršou víťazkou, vedúcou pretekárkou Svetového pohára Alicou VOLPI pomerom 5:15. Skončila na 32. mieste.


David Végh deviaty v Budapesti.

6 okt 2011

David Végh a Kitti Biterová znova v akcii na Megaturnaji kadetov a kadetiek v Budapesti.
Na konci mesiaca sa konal v poradí druhý turnaj Európskeho pohára kadetov a kadetiek v Budapesti. V obrovskej konkurencii pretekárov (195 pretekárov z 26 krajín) podobne ako v Manchestri zašermoval výborne David VÉGH, ktorému nakoniec patrila 9. priečka konečného poradia. U kadetiek zase dobre zašermovala Kitti Bitterová, ktorej 18. miesto spomedzi 131 pretekárok z 23 krajín tiež nie je zlím umiestnením. David sa po Budapesti vyšvihol na 3 miesto priebežného hodnotenia Európskeho pohára kadetov a Kitti sa posunula zo 16 na 13. miesto priebežného hodnotenia Európskeho pohára kadetiek.
K pekným výsledkom gratulujeme


Úspešné zahajánie novej sezóny

26 sep 2011

Pretekári a pretekárky KŠ Šamorín úspešne zahájili novú sezónu.
Na prvom turnaji novej sezóny, ktorý bol zároveň aj prvým turnajom Európskeho pohára kadetov a kadetiek v Manchestri (18.IX.2011) nám radosť urobili David VÉGH, ktorý v súťažo kadetov skončil na veľmi peknom 6. mieste a Kitti BITTEROVÁ, ktorá sa u kadetiek taktiež prebojovala do štvrťfinále a v konečnom hodnotení obsadila výborné 8. miesto. Európsky pohár v šerme kadetov a kadetiek je najhodnotnejšou sériou 8 turnajov, ktorá končí Majstrovstvami Európy kadetov a kadetiek v marci 2012 v Poreči. Do rebríčka pravidelne boduje viac ako 8 pretekárov a pretekárok nielen z Európy ale aj z ostatných kontinentov. O to cennejšie je priebežné umiestnenie nášho pretekára Davida VÉGHA, ktorý je v súčasnosti na 4 mieste uvedeného rebríčka. Kitti BITTEROVÁ sa ziskom 14 bodov z Manchestra tiež vyšvihla na pekné 16. miesto rebríčka kadetiek (ona bude v tejto vekovej kategórii štartovať ešte 2 sezóny).
V poradí ďalším turnajom bol Medzinárodný turnaj kadetov a kadetiek v Budapesti, ktorí bol pre maďarských pretekárov a pretekárky zároveň kvalifikačným turnajom na Majstrovstvá sveta kadetov. Ani tu sa naši pretekári nestratili. V súťaži chlapcov sa darilo zase Davidovi VÉGHOVI, ktorý nakoniec obsadil pekné 5. miesto. Na vlas rovnako dopadla Anikó HERBERGER, ktorá u kadetiek po veľmi pekne zašermovanom turnaji nakoniec v zápase o postup do semifinále prehrala s neskoršou víťazkou Melindou Hajdu z maˇ%darska a skončila tiež na 5. mieste.
V nedeľu 25.septembra sa v šamoríne konal prvý turnaj Slovenského pohára starších žiakov a žiačok s medzinárodnou účasťou. V kategórii starších žiakov štartovalo 32 pretekárov z 3 štátov. Do 8 členného finále sa nakoniec podarilo prebojovať aj dvom šamorínskym šermiarom. Na siedmom mieste skončil Dominik SOÓKY a na 8. mieste Henrik EGYENES PÖRSÖK. V dievčatách sa do finále prebojovala len Kitti BITTEROVÁ, ktorá až v poslednom zápase o prvé miesto podľahla najtesnejším rozdielom Maďarke Kate KONDRITZ 11:10. K pekným výsledkom gratulujeme


Kondičná príprava od 1.VIII.2011

31 júl 2011

Kondičná príprava pre pretekárov a pretekárky KŠ Šamorín.
Pre pretekárov a pretekárky Klubu (ročník 1997 a starší) - začína kondičná príprava na novú sezónu 1. augusta 2011 /pondelok/. Do 14. augusta sa organizuje samostatne, bez centrálnej prípravy. Doporučené tréningové dávky nájdete v prílohe.

Kondičný plán na 1.-14.VIII.2011:>>
Kondičný plán na 15.-28.VIII.2011:>>


David VÉGH boduje v Aix en Provance

20 feb 2011

Náš mladý talentovaný pretekár David VÉGH bodoval na turnaji svetového pohára juniorov v Aix en Provance.
Týždeň pred zahájením Majstrovstiev Európy do 17 rokov bodoval náš pretekár David VÉGH do Svetového pohára fleuretistov do 20 rokov v Aix en Provance. Za 53. miesto záskal ďalšie dva body, ktoré ho posunú na hranicu prvej stovky svetového pohára.Berúc do ohľadu, že David ešte 4 roky môže bojovať o body v tejto vekovej kategórii, je jeho výsledok i pozícia v Svetovom pohári juniorov obdivuhodná. Dúfame, že mu forma vydrží do Majstrovstiev Európy do 17 rokov ktoré sa budú konať už o týždeň v Rakúskom Klagenfurte. V súčasnosti súdli na 14. mieste Európskeho pohára do 17 rokov, takže na MEK nastupuje s vysokými ambíciami.
K peknému výsledku gratulujeme


Naše pretekárky úspešné v Satu Mare

13 feb 2011

Na poslednom podujatí Európskeho pohára v šerme fleuretom kadetiek v Satu Mare po Szikelovej aj A. Herbergerová a Kitti Bitterová splnili limit na Majstrovstvá Európy kadetiek.
Rumunské mesto Satu Mare bolo poslednou zastávkou Európskeho pohára kadetiek v šerme fleuretom. Turnaja sa zúčastnilo 58 pretekárov z 11 štátov sveta. Naše mladé pretekárky si nepočínali zle. Prvé dve kolá absolvovali bez problémov a na hlavnej tabuly Po postupe medzi najlepších 24 pretekárok Kitti (15 miesto) porazila Anikó (20. miesto) a o štvrťfinále prehrala najtresnejšém rozdielom 14:15 s Maďarkou Balogh Eszter, ktorá v predošlom zápase porazila aj Stefani Szikelovú (21 miesto).
Naše pretekárky posilnené o Bratislavčanku Michalu Cellerovú si všetko vynahradili v súťaži družstiev, kde až po fuinálový zápas porážali súperov bez problémov. Nakoniec po veľkom boji o jediný zásah porazili aj družstvo Ukrajiny a stali sa víťazom turnaja.
K výbornému výsledku gratulujeme.


Hotový nový rozvrh tréningov 2010-11

5 sep 2010

V sekcii Tréningy môžete nahliadnuť do nového rozvrhu tréningov jednotlivých skupín v sezóne 2010-11.
Prípravka zaháji činnosť v novembri 2010, skupina číslo 1 pod vedením pána trénera Tamása Horonya 13. septembra 2010, skupina č.2. pod vedeném trénerov M. Horvátha a T. Domsitza 8. septembra v stredu od 16,00 hodiny, skupina č. 3 pod vedením trénerov Kristiána Forgácha a Jozefa Nagya 6. septembra od 16,00 hodiny. Staršie skupiny už trénujú od začiatku augusta.


Kondičná príprava od 1.VIII.2010

28 júl 2010

Kondičná príprava pre pretekárov a pretekárky KŠ Šamorín započne 1. augusta 2010.
Pre pretekárov a pretekárky Klubu (ročník 1995 a starší - povinne, ročník 1996-1997 na základe vlastného uváženia) začína kondičná príprava na novú sezónu 1. augusta 2010 /nedeľa/ zrazom v šermiarni o 17,00 hodine. Prinestne si so sebou športovú obuv na von, v prípade studenšieho počasia aj vhodné oblečenie, hrubší zápisník o formáte A5. V prípade neúčasti prosím oznámiť dopredu na t.č. 0903 446157.


Letné sústredenie 14.-21.VIII.2010

21 júl 2010

Nižšie si môžete prečítať zoznam pretekárov, ktorý sa zúčastnia letného šermiarskeho sústredenia v Bystřici pod Pernštejnem z klubu šermu Šamorín.
Sústredenie sa bude konať v termíne od 14. augusta 2010 (odchod spred šermiarskeho pavilónu Oszkára Forgácha o 8,30 hodine, plánovaný príchod 21.VIII.2010 pred šermiarsky pavilón Oszkára Forgácha v odpoľudňajších hodinách. K dispozícii bude 1 mikrobus Klubu pre 8 osôb. Rodičia sa musia dohodnúť na zabezpečení odvozu a prívozu detí. Prosím aby pretekári mali zo sebou vyplnený formulár bezinfekčnosti podpísaný rodičom a sumu 4.000,- českých korún.
Na sústredenie si prineste zo sebou okrem základného vybavenia športové oblečenie, obuv na tréning v prírode, športové oblečenie, obuv na tréning v telocvični, šermiarsku výstroj a výzbroj, plavky.

Propozície sústredenia:>>

Účastníci sústredenia:>>

Potvrdenie bezinfekčnosti:>>

Medzinárodný turnaj žiakov - Wroclaw

12 mar 2010

Wroclaw - Na najpočetnejšie obsadenom detskom turnaji v šerme (vyše 1-tisíc 7-sto účatníkov z 26 krajín,4 kontinetov) sa Klub šermu Šamorín prezentoval vynikajúco, keď ziskom umiestnení v prvej osmičke potvrdil svoje vedúce postavenie na Slovensku vo výchove mládeže.
V kategórii najmladších fleuretistov (ročník 1999 a ml. sa najlepšie prezentoval Henrik EGYENES PÖRSÖK (tréner: Kristián Forgách), ktorý sa spomedzi 149 pretekárov prebojoval medzi najlepších 16. Jeho 10. miesto je v takto početnej súťaži výborným umiestnením.
V kategórii mladších žiakov (ročník 1997-98) v ktorá bola jednou z najpočetnejšie obsadených sa nám až tak nedarilo, 60. miesto Stevena SZIKELU (tréner Jozef Nagy) je určite sklamaním pre trénera aj pre pretekára.
Všetko však vynahradili starší žiaci, kde David VÉGH (tréner Gergely VALACSAY) sa suverénnym spôsobom prebojoval až do semifinále, kde po veľkom boji a vedení až do stavu 8:6 nakoniec podľahol neskoršiemu víťazovi rusovi KEDRINOVI pomerom 11:15. Viac trénerov sa zhodlo v tom, že uvedený zápas bol predčasným finále a jedným z najkrajších zápasov turnaja. Tretie miesto Davida je v takto silne obsadenej súťaži veľkým vkladom do búdúcna. Veľmi dobre mu sekundoval aj Vendelín ŠIMKOVIČ (tréner Jozef Nagy) 22. miesto, ktorý sa v boji o postup medzi najlepších 16 pretekárok stretol práve s Davidom. Štartovalo 150 pretekárov.
V nedeľu boli na rade súťaže fleuretistiek. Úž v najmladšej vekovej skupine sme mali viac horúcich želiezok v ohni. Nakoniec najlepšie dopadla mladá Karolina CSÉFALVAYOVÁ, ktorá prehrala o postup do štvrťfinále jediným smolným zásahom, keď po veľmi pekne vypracovanej a prevedenej akcii jej bod signalizačný prístroj nezaznamenal. Škoda. Napriek tomu je 14. miesto veľmi pekné.
V kategórii mladších žiačok (ročník 1997-98) sme sa prezentovali najpočetnejšou skupinou pretekárok. Najviac sa darilo Kitti BITTEROVEJ (tréner Jozef Nagy), ktorá po výborných výkonoch nakoniec získala najcennejšiu medajlu, keď vo finále porazila vedúcu pretekárku poľského pohára Annu Szymczak z Gdaňsku. Prijateľné miesto obsadila aj Stephany SZIKELOVÁ (tréner Jozef NAGY), ktorá po polročnom výpadku sa nakoniec dokázala prebojovať medzi najlepších 32 pretekárok. A že aj o rok budeme mať v tejto kategórii šancu uspieť dokazuje mladučká Rita PIRK, ktorá aj napriek hendikepu (šermuje s kratšou čepelou velkosti 0 a bola o rok mladšia od väčšiny pretekárok), sa umiestnila na sľubnom 49. mieste.
Aj v kategórii starších žiačok sme mali horúce želiezka v ohni. Anikó HERBERGEROVEJ 14. miesto (tréner Jozef Nagy) sa síce nepodarilo postúpiť do štvrťfinále, zabojovala však jej oddielová kolegiňa Katarína HUSVÉTHOVÁ (tréner Jozef Nagy), ktorá nakoniec obsadila pekné 8. miesto, keď v zápase o postup do semifinále prehrala s Poľkou Zuzannou Wieczorek o jediný zásah 6:7. Dobre im sekundovala aj o rok mladšia Anna OLLÁRI (tréner Jozef NAGY), ktorá obsadila 29. miesto.
Bilancia Klubu šermu Šamorín na Challenge Wratislavia: 1. zlatá medajla, 1 bronzová medajla, 1 x 8. miesto, 2 x do 16. miesta, 3 x do 32. miesta, 7 x do 64. miesta, z prvého kola vypadol jediný Šamorínsky pretekár. Na turnaji štartovalo z klubu šermu Šamorín 10 chlapcov a 10 dievčat. Fleuretové turnaje boli najpočetnejšie obsadenými turnajmi, u chlapcov nad 150 pretekárov u dievčat nad 100 pretekárok, ceľkovo 801 fleretistov a fleuretistiek. K dosiahnutým výborným výsledkom gratulujeme.

Majstrovstvá Európy kadetov/tiek

12 mar 2010

Výborné výsledky dosiahli naši pretekári a pretekárky na Majstrovstvá Európy kadetov a kadetiek v Aténach.
Na turnaji fleuzretistov sa vytiahol Nikolas SZIKELA, ktorý vo vyraďovacom kole zvíťazil v 5 zápasoch (porazil aj neskoršieho strieborného Nagaeva z Ruska) a prehral len jediný zápas s mladým švédom. V eliminácii postupne hladko vyradil Izralčana a Holanďana a v zápase o postup do osemčlenného finále podľahol vo veľkom boji 15:10 neskoršiemu víťazovi Lichagionovi z Ruska. Jeho 15 miesto, je najlepším umiestnením slovenského pretekára na ME kadetov. Mladý David VÉGH mal za úlohu zbierať skúsenosti do budúcich rokov, veď v tejto kategórii bude štartovať ešte 2 roky.
U dievčat zabojovala Kristína BOKOROVÁ, ktorej 27. miesto nie je zlé, ale určite s ním nebola spokojná, čakali sme ju podobne ako Nikolasa do 16 člennej eliminácie. Menej sa darilo mladej Kataríne Husvéthovej, ktorá podobne ako David išla zbierať len skúsenosti, napriek tomu vybojoval jedno víťazstvo, ktoré jej však k postupu nestačilo. Slabo zašermovala Noémi Bitterová, ktorej akoby velké chcenie zviazalo ruky. Dievčatá si však všetko vynahradili v súťaži družstiev, kde spolu s Michalou Cellerovou z klubu Stu Bratislava dosiahli zaťial životný úspech ziskom 6. miesta a víťazstvom nad silným družstvom Maďarska, ktoré bolo rok predtým na ME kadetiek strieborné. Za veľmi dobrý, bojovný výkon a výborné umiestnenie patrí vďaka celému družstvu.
Super - len tak ďalej!


Prvé body do SP získal Michal HORVÁTH

17 jan 2010

Šamorínsky pretekár Michal HORVÁTH (tréner: Jozef Nagy), získal prvé body do hodnotenia svetového pohára seniorov.
Na prvom podujatí svetového pohára seniorov v Kodani (DEN), získal svoje prvé 2 body Michal Horváth, keď v zápase o postup do 64 člennej eliminácie porazil rakúskeho pretekára Dominika Wohlgemutha. Michalovi uvedené body vyniesli v hodnotení svetového pohára postup o cca 300 miest na 321 miesto.
K prvým bodom gratulujeme.


EP kadetov/tiek v Pise, len priemerne

17 jan 2010

Na Európskom pohári kadetov v Pise len priemerné výsledky. Za pochvalu staja len výsledky Noémi a Kitti Bitterovej, Anikó Herbergerovej a Davida Végha.
Do Talianska, ktoré v súčasnosti kraľuje fleuretu u mužov i žian sme vyrazili skoro v plnej zostave (chýbali len súrodenci Szikelový). Chceli sme dať možnosť aj našim mladým pretekárom a pretekárkam nabrať skúsenosti od pretekárov a pretekárok (ITA), ktorý len zriedkakedy okúsia trpkosť prehry. Aj u kadetov a aj u kadetiek boli turnaje veľmi dobre obsadená do počtu ale aj do sily. Nechýbali ďalšie šermiarske veľmoci ako napr. Francúzsko, Rusko, Poľsko, Nemecko, Maďarsko. Naší pretekári a pretekárky si väčšinou v úvodnom kole neviedli zle, okrem Vendelína Šimkoviča a Dávida Pokorného u chlapcov a Anny Olláriovej u dievčat (vypadla z 2 víťazstvami na zásahy) postupovali zo skupiny s prehľadom. Darilo sa Davidovi Véghovi (tréner Gergely valacsay), ktorý napriek mladému veku postupoval z 5 víťazstvami a len jedinou prehrou. Noémi Bitterová, Kitti Biterová, Kristína Bokrová a Nikolas Szikela postupovali zhodne zo 4 víťazstvami a 2 prehrami. Žiaľ pri takto veľkom počte pretekárov a pretekárok uvedené výsledky nestačinli na dobré nasadenie a preto sa chlapci a aj dievčatá lúčili s turnajom skúr ako sme očakávali. Chlapci v 128 člennej eliminácii a dievčatá v 64 člennej eliminácii. Viac sme očakávali od Nikolasa SZIKELU a Kristíny Bokorovej, ktorý na uvedenom turnaji sklamali. Mladý pretekár David Végh, Kitti Bitterová, Anikó Herbergerová dosiahli k svojmu veku dobré umiestnenia.


Na EP kad. v Budapesti prekvapila naša mládež

5 okt 2009

Na Európskom pohári kadetiek v šerme fleuretom sme sa v Budapesti spoliehali na naše najstaršie a najskúsenejšie pretekárky Kristínu Bokorovú a Noémi Bitterovú, ktoré však sklamali a skončili hlboko v poli porazených.
O to viac radosti nám priniesly naše mladé, málo skúsené pretekárky Katarína HUSVÉTHOVÁ (ročník 1995), ktorá postúpila až do 16. člennej eliminácie a Kitti Bitterová (ročník 1997), ktorá sa prebojovala medzi najlepších 32 pretekárok. O jej obrovskom nasadení a chcení svedčí aj to, že posledné dva zápasy absolvovala (ako to na druhý deň vysvitlo so zlomeným zápästím ľavej ruky). Uvedené pretekárky urobili veľký krok k budúcoročným Majstrovstvám Európy kadetiek, ktoré sa budú konať v marci v Aténach. Ostatným neostáva nič iné len pridať a pokúsiť sa dostihnúť Katku a Kitti.
K vynikajúcim výsledkom gratulujeme.


Szikela Nikolas vo finále európskeho pohára

5 okt 2009

Na prvom podujatí Európskeho pohára 2009-10 v Budapesti sa náš pretekár Nikolas SZIKELA prebojoval do osemčlenéého finále.
Európsky pohár v Budapesti patrí tradične medzi najsilnejšie turnaje uvedenej vekovej kategórie. Aj na tohotoročnom štartovalo 168 pretekárov z 18 štátov pričom nechýbali predstavitelia šermiarskych veľmocí ako Rusko, USA, Poľsko, Maďarsko, Nemecko, Ukrajina a podobne. Nášmu pretekárovi sa darilo celodenným turnajom prešiel bez porážky. Až v záase o postup medzi najlepších štyroch prehral s ruským pretekárom tým najtesnejším rozdielom o jeden zásah v predĺžení. Uspešné účinkovanie na turnaji Nikolasovi prinieslo 14 bodov do hodnotenia Európskeho pohára kadetov čo znamená postup na 7. miesto ceľkového rebríčka.
K vynikajúcemu výsledku gratulujeme.


Šermiari mesiaca september

03 okt 2009

Šermiarmi mesiaca september sa stali: Katarína Pokorná - fleuret juniorky, Nikolas Szikela - fleuret kadeti, Michal Horváth - fleuret seniori.
Nová sezóna začala veľmi dobre.Hned Na úvodných turnajoch svetového pohára v Luxemburgu sa naša pretekárka Katarína POKORNÁ prebojovala až do štvrčfinále pričom od semifinále ju delil len jeden zásah. Po finálových umiestneniach Gyöngyi HANZELOVEJ, Michala HORVÁTHA a Tibora DOMSITZA spred dvoch troch rokov je Katka ďlšou našou pretekárkou (tréner :Gergely VALACSAY), ktorá sa finálovým umiestnením na SPJ prebojovala do svetovej elity v kategórii fleuret juniorky. Veľmi dobrý výsledok dosiahol aj Nikolas Szikela na medzinárdnom turnaji kadetov v Budapesti, kde štartovalo 58 pretekárov z 5 štátov pričom podľahol len víťazovi turnaja aj to po vedení 9:4. Uvedený turnaj bol hlavnou skúškou pred Európskym pohárom kadetov v Budapesti, ktorí sa uskutoční 3. októbra. Tretím v poradí, ktorému tento mesiac titul šermiar mesiaca priradujeme je Michal Horváth, ktorý sa na úvodných pretekoch novej sezóny seniorov v Grazi prezentoval veľmi cenným 16. miestom. Kategória seniorov je u nás osobitná. Prechod do tejto kategórie je veľmi zdĺhavý, a vúčšina pretekárov zo Slovenska nemá trpezlivosť ju absolvovať. Po úvodných neúspechoch opúšťajú súťažný šerm čo je veľká škoda. Preto výsledok Michala Horváta na turnaji v Grazi je veľmi potešujúci. Turnaj mal celkom dobrú úroveň, o ktorú sa postarali Taliansky, Nemecký a Maďarský šermiari pričom štartovalo 71 pretekárov z 9 štátov. Michal v zápase o štvrťfinále prehral z neskorším víťazom Rolandom Schlosserom z Rakúska. O vemi hodnotné výsledky sa ešte v septembri postarali: Kristína Bokorová - 2. miesto na medzinárodnom turnaji kadetiek vo Frankfurta, David Végh, ktorý vyhral prvý medzinárodný rebríčkový turnaj starších žiakov v Šamoríne, Kitti Bitterová, ktorá bola tretia na rebríčkovom turnaji starších žiačok v Šamoríne, i Istvám lINKA, ktorý na svetovom pohári juniorov v Luxemburgu získal svoje prvé dva body do hodnotenia SP.
K uvedeným výsledkom gratulujeme a a do novej sezóny želáme veľa podobných úspechov.


Tréningy v novej sezóne

02 sep 2009

Rozvrh tréningov v novej sezóne je k nahliadnutiu na stránke kluby pod hlavičkou Tréningy.
Jednotlivé skupiny začínajú trénovať podľa nového rozvrhu od budúceho týždňa - teda od pondelka 7.septembra 2009.
Kto potrebuje opraviť výstroj a výzbroj môže odovzdať zbrojmajstrovy, ktorý je v klube k dispozícii utorok a štvrtok od 18,30 do 19,00 hodiny.


Bystrica nad Pernštejnem

01 sep 2009

23 pretekárov a pretekárok KŠ Šamorín sa zúčastnilo letného sústredenie v dňoch 15.-22.august 2009 v Bystrici nad Perštejnem.
Sústredenie českých fleuretistov a fleuretistiek, ktorého sme sa spoločne s pretekármi STU Bratislava zúčastnili, bolo dobrím spestrením začiatku novej sezóny. Na konci sústredenia sa konali Přebory Českej obci Sokolskej v kategóriách mladšieho a staršieho žiactva, kadetov/tiek a juniorov/iek. Zo ziskom piatich zlatách, piatich strieborných a jednej bronzovej medajly sme sa stali najúspešnejším klubom turnaja. Zlaté medajle vybojovali: ml. žiačky - Rita PIRK, st. žiaci - Dávid VÉGH, st. žiačky - Kitti Bitterová, kadeti - Nikolas Szikela, kadetky - Noémi Bitterová, strieborným i medajlami sa môži pýšiť ml. žiačky - Karolina Cséfalvayová, st. žiaci - David Pokorný, st. žiačky stephany Szikelová, kadetky - Anikó Herbergerová, juniorky - Katka Pokorná, bronzovú medajlu si odniesol v kategórii starších žiakov Vendelín Šimkovič. Do osemčlenného finále sa ešte prebojovali: ml. žiaci - Nagy Gergö, juniori - István Linka. Výsledky si môžete pozrieť na stránke www. slovak-fencing.sk.
Fotografie zo sústredenie budú k nahliadnutiu na stránke www.slovak-fencing.sk


Ukončenie sezóny - vodná túra

21 jún 2009

Po Majstrovstvách Slovenska v kategórii seniorov mohli pretekári, pretekárky a aj rodičia využiť pozvanie Brigity CSÁDEROVEJ na vodnú túru po nádherných ramenách Dunaja.
Vyše 50 detí a rodičov využilo pozvanie Brigity Csáderovej mamky Gabiky na peknú vodnú túru po ramenách Dunaja. Našťastie v nedeľu 21. júla nám prialo aj počasie a tak sme využili spločnú akciu aj na ukončenie sezóny. Celodenná akcia predčila aj najlepšie očakávania. Od rána sa varil výborný guláš, opekala sa slanina, hrali sa športové a aj spoločenské hry a nie v poslednom rade odvážnejší mohli za doprovodu skúsených inštruktorov pozorovať nádherné scenérie ramien Dunaja priamo z canoe. Pre deti i rodičov to bol nádherný deň plný krásnych zážitkov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. Ešte raz vďaka.
Fotografie už sú na webe.
Bližšie informácie ohľadom vodných túr môžete získať na: http://www.vodnetury.sk/.


M-SR seniorov nám veľa radosti nepriniesli

20 jún 2009

Majstrovstvá Slovenskej republiky v najprestížnejšej kategórii seniorov a senioriek nám veľa radosti nepriniesli.
Po veľmi úspešnom účinkovaní naších mladých šermiarov v tohtoročnom Slovenskom pohári a Majstrovstvách Slovenska mládežníckych kategórií sme očakávali aj od našich seniorov pokračovanie tejto víťaznej série. Žiaľ, pretekári Domsitz, Horváth, Lelkes sa ako už častejšie nevedeli s touto úlohou popasovať. Bez kvalitnej prípravy a hlavne chcenia " urobiť niečo pre víťazstvo na Majstrovstvách aj na tréningoch/ sa mohli pri zisku titulu Majstra Slovenska spolahnúť len na šťastie. Uvedené sa 100% ukázalo vo finálovom zápase Celler - Horváth, kde náš pretekár prehral minimálne rozdielom 1 triedy 15:7. Titul Majstra SR v senioroch sme za poslednách 15 rokov nevyhrali druhý krát.
V súťaži družstiev sa tiež skončila jedna éra. Naše družstvo prvý krát stratilo titula to spôsobom, že najlepším členom nášho družstva bol Ladislav MEZEY, ktorý šermuje už len pre svole potešenie. Zle zašermoval Tibor DOMSITZ, ktorý nevedel družstvo potiahnuť a katastrofálne Michal HORVÁTH, ktorého skóre -12 rozhodlo o našej prehre.
V súťaži senioriek, sme dúfali, že Kataríne POKORNEJ sa podarí poraziť favoritku turnaja Michalu CELLEROVÚ, žiaľ sa tak nestalo prehra Katky pomerom 15:9 zaistilo pre Klub STU Bratislava aj poslednú zlatú medajlu z Majstrovstiev Slovenska seniorov. Súťaž družstiev sa v seniorkách nekonala, bolo prihlásené len jedno družstvo z KŠ Šamorín.


Pyronova Challenge - bez slovenského finalistu

13 jún 2009

V sobotu 13. júna usporiadal náš klub posledný turnaj Československého pohára PYRONOVA TOUR v šerme fleuretom seniorov. Veľmi hodnotné finálové súboje sa viedli bez slovenskej účasti.
Turnaj sa konal za účasti 47 pretekárov zo 6 štátov. Najlepším šermiarom turnaja sa ukázal Poliak Leszek RAJSZKI z klubu Wroclavianie, ktorý vyhral aj predošlý turnaj Pohára PYRONOVA Tour. Zo slovenských pretekárov najepšie skončila trojica Šamorínčanov, ktorým sa ušli miesta v osemfinále: Michal HORVÁTH (10. miesto), Tibor DOMSITZ (15. miersto) a Tamás HORONY (16.miesto).
V nedeľusa konala súťaž družstiev za účasti 6 družstiev zo 4 štátov. Nakoniec si víťazstvo vybojovalo družstvo z klubu Wroclawianie pre družstvom MTK Budapest. Je na škodu veci, že zo Slovenska štartovali len dve družstvá z nášho klubu ani to nie v najsilnejšej zostave, keďže ostatní pretekári si nevedeli nájsť voľné dopoludnie na absolvovanie turnaja družstiev. Podobne ani pretekári z čiech.
Pohár PYRONOVA TOUR sa organizuje prvú sezónu. Má za úlohu zabezpečiť našim seniorom možnosť merať sili s pretekármi okolitých krajín. Myslím si, že prvý ročník môžeme považovať za úspešný, keďže 4 turnajov Československého pohára sa zúčastnilo 62 pretekárov z Čiech a Slovenska.


Návrh na fungovanie KŠ Šamorín

28 aug 2008

Klub šermu Šamorín dosiahol v poslednom olympijskom cykle (2004-2008) najlepšie umiestnenia na vrcholných turnajoch v mládežníckych kategóriách. Finálové umiestnenie na Majstrovsvách sveta kadetiek 2004 v Plovdive (5. miesto Gyöngyi Hanzelová), víťazstvo v konečnom hodnotení svetového pohára juniorov 2004-05 (Bálint Botló), víťazstvo v konečnom hodnotení svetového pohára junioriek 2005-2006 a 4. miesto v konečnom hodnotení svetového pohára junioriek v sezóne 2006-2007 (Gyöngyi Hanzelová), mnoho finálovách umiestnení na Svetových pohároch juniorov a junioriek (Tamás Horony, Bálint Boltó, Gyöngyi Hanzelová, Sandra Szinghofferová, Tibor Domsitz, Michal Horváth a Katarína Pokorná) potvrdzuje, že práca s mládežou odvádzaná v klube je na vysokej úrovni. V rámci organizácie medzinárodných turnajov sa nám podarilo z turnaja Coupe de Samária vytvoriť jeden z najlepších a najprestížnejších turnajov príslušnej vekovej skupiny. Aby sme v nasledujúcich olympijských cykloch vedeli ešte zlepšiť výsledky našich pretekárov je potrebné viac sprofesionalizovať fungovanie celého klubu. K tomu sme sa snažili vytvoriť projekt, (zaťiaľ len návrh), ktorý je nižšie k nahliadnutiu. Projekt bude prerokovaný na sedení predsedníctva klubu v septembri. .

Projekt organizácie a fungovania klubu šermu Šamorín:>>

Uverejnenie článku pretekárov KŠ Šamorín

Tu môže byť uverejnený príspevok trénerov, pretekárov, funkcionárov alebo sponzorov klubu.

Čakáme Vaše postrehy o turnajoch, tréningoch, spoločenských akciách organizovaných Klubom šermu Šamorín. Ale aj návrhy na zlepšenie stránky klubu.

Šerm-TVPartneri klubu:

About Us | Site Map | Contact: Klub Šermu | ©2006 Dracco webs